Yılın turizm ile ilgili önemli fuarlarından ilki olan Hollanda Utrech Vakentieburs bugün açıldı. Fuara bakan Ersoy da katılıyor. En büyük turizm fuarı ITB Berlin hazırlıkları da sürüyor..
 
Türkiye’nin Turizm Bakanlığı organizasyonuyla katıldığı fuarlardan bu yılın ilki olan Hollanda Utrech başladı.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un da katılacağı Utrecht Fuarı’na Türkiye 652 metrekarelik stand ile katılıyor. Utrecht Fuarı 13 Ocak’ta sonra eriyor. 
 
Bakan Ersoy saat 14’te fuarın açılışına katıldıktan sonra bakanlık bölümündeki standları ziyaret edecek  Bakan, saat 16’da da Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret edecek.
 
ITB Berlin 
 
Bu arada turnizmin en büyük fuarı ITB Berlin ile ilgili hazırlıklar devam ediyor
 
Bu yıl 6 - 10 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ITB Berlin Fuarı’na Türkiye 2000 metrekarelik alanda Türkiye’den firma ve  kurumların kuracağı standlarla katılıyor.
ITB toplantıları
 
ITB Berlin’de her yıl olduğu gibi bu yıl da sektör ile ilgili gündemdeki çeşitli konularda toplantılar yapılacak. 
 
ITB Berlin’de düzenlenecek toplantılardan; Geleceği düşünen ulaşım sistemleri, Müşteri beklentilerindeki son gelişmeler, Lüks seyahat trendleri konuları öne çıkıyor.
 
ITB BerlinFuarı’nın ilk günü “overtourism” kavramı üzerine paneller ve konuşmalar düzenlenecek. 
 
8 Mart Cuma günü ise Royal Caribbean Cruises Yönetim Kurulu Başkanı ve Cruise Lines International Association (CLIA) Yönetim Kurulu’nun yeni başkanı Adam Goldstein, uluslararası kruvaziyer sektörü ve geleceği hakkında bir konuşma yapacak.
 
TUI ve Expedia CEO’ları konuşma yapacak
 
7 Mart günü ise uluslararası seyahat sektörünün önemli isimleri konuşma yapacak. “ITB CEO Interviews” kapsamında TUI CEO’su Friedrich Joussen ve Expedia CEO’su Mark Okerstrom’un yanı sıra HomeAway, Egencia, Hotels.com, Hotwire, Travelocity, Orbitz and Trivago gibi markaların yöneticileri turizm alanındaki son gelişmeleri ve turizmin geleceği hakkında sunum yapacaklar.
 
Çin ve seyahat teknolojileri
 
Fuar kapsamında “ITB Deep Dive” başlıklı oturumun kilit konu başlıklarından biri seyahat sektörüne yönelik yeni teknolojilere, online rezervasyon alanındaki gelişmelere ve mobil cihazlardaki gelişime öncülük eden “Çin” olacak. Bu doğrultuda 7 Mart’ta ise Alibaba Avrupa Bölge Müdürü Terry von Bibra konuşma yapacak.
 
Sosyal medya ve overtourism
 
Yine 7 Mart’ta düzenlenecek oturumlar arasında dikkat çeken konulardan biri de sosyal medyanın overtourism (belli bölgelere yönelik turizmde aşırı talep artışı) üzerine etkileri olacak.
 
8 Mart günün konu başlığı ise “Start-up”lar olacak. Düzenlenecek oturumlarda konaklama, havacılık, mobilite, seyahat rezervasyonları ve hizmetleri alanındaki start-up’ların yeri hakkında konular ele alınacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )