İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, Tahkim Merkezleri'nin hızlı, uzmanlaşmış, esnek ve devlet mahkemelerine göre çok daha az masraflı bir yargılama hizmeti sunduğunu söyledi.

Turizm ile ilgili uzmanlık gerektiren davaların daha hızlı yürümesi amacıyla oluşturulan ‘Tahkim Merkezleri’ yayıyor.
 
Tahkim Merkezleri’nin çalışmaları ile ilgili olarak Ankara, Eskişehir, Denizli, Şanlıurfa, Kütahya, Aydın, Mersin, Çorum ve İstanbul barolarında düzenlenen etkinliklerin ardından, bu kez Antalyalı hukukçularla buluştu.
 
İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, " Tahkim Merkezleri’nin hızlı, uzmanlaşmış, esnek ve daima devlet mahkemelerine göre çok daha az masraflı bir yargılama hizmeti sunduğunu belirterek “Antalya sahip olduğu turizm potansiyeli ve tesis olanakları ile dünyanın en cazip tahkim yapma yeri" dedi.
 
2015 yılında yürürlüğe giren İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, donanımlarının uluslararası standartlara uygun hale geldiğine değinerek, “Geçtiğimiz bir yılda en önemli hedefimiz İstanbul Tahkim Merkezi’ni özel sektöre tanıtmaktı. Bütün büyük kurumlara, bu alanda faaliyet gösteren hukuk bürolarına konuyu anlattık.
 
Milletlerararası tahkim merkezi olmak çok önemli ve çok heyecan verici. Türkiye’de milletlerarası tahkim yapacak jenerasyonu da hazırlıyoruz” dedi.

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )