Turizm Haber 201512211327Lufhansa yolcuları uçuş esnasında satın alacakları ürünleri önceden sipariş edebilecekler

Alman Hava Yolları Lufthansa, uçak içinde satılan ürünlerinin önceden seçimi ve siparişini olanaklı kılan yeni bir hizmete başladı.

Lufthansa yolcuları uçuş öncesinde www.LH.com/preflight-shopping adresine girerek Lufthansa WorldShop üzerinden uçakta satışa sunulan ürünler arasından tercih yaparak ön sipariş verebilecekler.En geç uçuştan dört gün öncesine kadar verilecek ürün siparişleri için herhangi bir ek ücret ödenmeyeceği gibi, siparişler bağlayıcı nitelik taşımayacak. Yolcular sipariş ettikleri ürünleri uçakta görebilecek ve beğendikleri takdirde doğrudan nakit, kredi kartı veya Miles & More milleri ile ödeyebilecekler. Alışılagelmiş online siparişlerden farklı olarak, yolcular ürünleri uçakta inceleme ve arzu ettikleri takdirde kabin görevlilerinden bilgi alabilme olanağına da sahip olacaklar.

Toplam 180 nitelikli ürünün yer aldığı ürün yelpazesi teknoloji ve eğlence ürünlerinin yanısıra kozmetik, parfüm, saat ve oyuncak çeşitlerini de içeriyor.

Yeni seyahat deneyiminin tasarımından sorumlu Dr. Reinhold Huber yolculara sunulan yeni hizmetin avantajlarını şu şekilde tanımlıyor: ”Cazip fiyatlar ve nitelikli ürün yelpazesi nedeniyle yolcular uçuş esnasında alışverişe yoğun ilgi gösteriyorlar. Yeni “uçuş öncesi ürün alışveriş “ hizmeti sayesinde Lufthansa yolcuları evlerinde rahat bir şekilde ürünleri inceleyip tercihlerini yapabilecekler. Önceden sipariş verdikleri takdirde, tercih ettikleri ürünlerin uçakta hazır bulundurulacağından emin olabilecekler.”

Yeni hizmet 15 Ocak tarihinden itibaren Lufthansa’nın tüm kıtalararası uçuşlarında ve Avrupa dahilinde uçakta alışveriş hizmeti verilen hatlarda uygulanmaya başladı.


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )