Jet2Holidays Ceo'su Stephen Heapy, AKTKOB yöneticileri ile bir araya gelerek 2018 yılı Türkiye planlarını paylaştı...
İngiltere pazarında 40'ın üzserinde destinasyona paket tur düzenleyen Jet2Holidays Ceo'su Stephen Heapy, Antalya'ya gelerek, kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Ötelciler ve İşletmeciler Birliği yöneticileri ile görüştü

AKTOB Başkanı Dr Erkan Yağcı, Kaan Kavaloğlu, Nihat Vural ve MTS Yönetim Kurulu Başkanı Münci Karakaya’nın olduğu

toplantıda konuşan Heapy, firma olarak İngiltere’den Türkiye’ye yönelik 2018 programları hakkında bilgi verdi.

Jet2Holidays Ceo'su Stephen Heapy, 2018’de İngiltere’den Türkiye'ye tatil talebinde önemli artış olmasını beklediklerini belirterek bu talebe göre 2018 yılında Türkiye'ye satılacak uçak koltuk sayısını iki katına çıkaracaklarını söyledi.

Heapy "2018 yılı yaz sezonunda uçak koltuk sayısını 2017 yılına göre iki katına çıkararak 430,000 kottuk sayısını satışa çıkardık. Türkiye'de Antalya, Bodrum ve Dalaman'ı uçuş noktası olarak belirledik" dedi.

AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı da, İngiltere'nin dünya turizm sektöründe önemli kaynak pazarlardan olduğunu söyledi. Jet2 Holidays'ın son iki yıldır başta Antalya olmak üzere Türkiye'de önemli yatırımlar yaptığını belirterek "Jet2Holdays İngiltere'nin 8 şehrinden Antalya'ya turist taşıyor. Antalya'da büyüme planlan var. Türkiye'ye inanıyor ve Antalya'da büyümeyi hedeflemişler. İngiltere pazarı dünyada kaynak pazar. Türkiye bu pazarda yeterli sayıya ulaşamadı" dedi.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150