Turizm Haber 201512101135THY ve Lufthansa'nın ortak şirketi SunExpress'in, THY'nin talebi ile Alman ve Türk iki genel müdürün ortak yönetimi altına girmesinin kararlaştırıldığı belirtiliyor.
Yüzde elli hissedarlık oranı bulunan ve Lufthansa’nın atadığı genel müdür tarafından yönetilen Sunexpress Havayolları’nda tepe yönetimi modelinde değişikliğe gidiliyor.


 
Airporthaber.com’un haberine göre, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın, 14 Aralık 2015 tarihinde Frankfurt’ta yapılan yönetim kurulu toplantısında dile getirdiği talep çerçevesinde yeni bir karar alındı.

Kabul edilen yeni yönetim şekline göre, bundan sonra alınan kararla Lufthansa’nın atadığı bir genel müdür ve THY tarafından atanan bir genel müdür tarafından eşit şekilde yönetilecek. Tek imza ile alınan kararlar artık çift imza ile gerçekleşecek.
 
Öte yandan toplantıda, Türk Hava Yolları’nın diğer bir rahatsızlığı ise Lufthansa’nın Sunexpress Almanya’dan kiraladığı uçaklarla
Eurowings şirketi üzerinden low cost uçuşlar yapması konusunda da THY yeni bir talepte bulundu.
 
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın ısrarıyla Sunexpress Almanya tarafından Lufthansa’nın alt markası Eurowings’e kiralanacak olan geniş gövdeli uçakların sayısı 7 ile sınırlandırıldığı belirtiliyor.


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )