Turizm Haber 201511301087Türkiye ve Mısır'a seferlerin durdurulduğu Rusya'da yönetim, iç hatlarda sübvansiyonlu havayolu seferlerini artırma yoluna gidiyor. Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Türkiye, Mısır ve Ukrayna havayolu seferlerinin kısıtlanmasının ardından iç hatlarda sübvansiyonlu havayolu seferleri sayısının

artırılacağını bildirdi.
Gazetem.ru'nun haberine göre, konuyla ilgili açıklama yapan Rusya Ulaştırma Bakanı Sokolov," Rosturizm, Kültür Bakanlığı ve Devlet Başkanlığı idaresiyle iç hatlarda havayolu seferlerinin sübvanse edilmesi konusunu tartışmaya başladık. Sübvansiyonlu seferlerle ilk önce düşük tatil sezonunda kendi tatil beldelerimize yapılacak uçuşları destekleyeceğiz. Üstelik sadece tatil beldelerimizin değil Altay, Baykal, Ural, Kamçatka gibi gezilecek görülecek yerlere yapılacak uçuşları da destekleyeceğiz" dedi.
 
Kısıtlamalar nedeniyle Rus havayolu şirketlerinin 20 milyar ruble kaybedeceğini belirten Sokolov, bununla bağlantılı olarak bir dizi önlem alınmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydetti.


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )