Ağırlıklı olarak Rusya pazarında faaliyet gösteren, sahibi Türk olan firmalardan Anex'in Almanya'da kurduğu Azur Air beklenen performlansı gösteremeyince iki uçağından birini iade etti...
 
Anex Tour bünyesindeki Azur Air’in Almanya’da kurduğu şirketin iki uçağından biri iade edilerek tek uçağa düştü.


 
Hem tur operatörü hem de havayolu olarak geçen yıl  Almanya pazarına giren Anex Tour Rusya pazarındaki performansını burada gösteremedi.
 
Anex bünyesinde kurulan Azur Air, Almanya’dan çeşitli ülkelere uçmak üzere iki uzun mesafeli B767 900 uçağıyla pazara girmişti.
Azur Air’in çok iddialı biçimde girdiği pazarda beklediği sonucu alamayınca iki uçağından birini iade etti, Azur Air Almanya’daki faaliyetlerini artık bir B737 ile sürdürecek.
 
Azur Air geçtiğimiz aylarda Almanya Düsseldorf'tan Dominik Cumhuriyeti'ne yaptığı uçuş sırasında sorunlar yaşamıştı.
 

Azur Air’in yaşadığı sıkıntının kendi sorunları dışında, aralarında Air Berlin ve Niki'nin de olduğu havayolu pazarında şirketlerinin yaşadığı iflaslar ile ortaya çıkan sektördeki sıkışıklığın da etkili olduğu belirtiliyor.
 
Pazarda yaşanan sıkıntılar nedeniyle Almanya’da Eurowings, Condor ve Easyjet de sefer sayılarında personelde azatmalara gitmişti.
İki uçağından birini iade eden Azur’un bu kış elinde kalan tek uçak B737-900  ile Düsseldorf'tan Mayorka, Tunus ve Türkiye'ye uçmayı planlıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )