China Southern durdurduğu seferlere yeniden başlayacak, Hainan sefer koyacak, THY sefer sayısını artırmak için görüşmeler yapıyor

 
Çin’de Türkiye yılı kutlamaları sürerken bu ülke ile olan havayolu trafiğinin artırılması için yürütülen çalışmalar hızlandırıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Çin tarafından, China Southern daha önce durdurduğu seferleri yeniden başlatma kararı alırken Hainan da  sefer koymak için çalışma yapıyor. Bu arada THY’de haftada 34 olan sefer sayısını artırmak için görüşmeler yapıyor.
 
China Southern’in Pekin-İstanbul uçuşlarını 2018 yılı son periyodunda haftada 3 frekans, 2019 yılı ikinci periyodunda da Pekin-Urumçi-İstanbul uçuşlarını haftada 4 frekans olarak planladığı, konuyla ilgili olarak Türk makamlarına en geç haziran ayı içinde başvuru yapılacağı belirtiliyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
THY sefer sayısını artırmak için görüşüyor
 
Bu arada Çin’den Türkiye’ye yönelik uçuş sayılarının artırılması için THY’nin yürüttüğü çalışmalar da sürüyor.
 
THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Çin Büyükelçisi Hongyang'ı ziyaret ederek konuyla ilgili görüşme yaptı.
 
Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada "Çin'in Ankara Büyükelçisi Sn. Yu Hongyang ile THY'nin Çin'e olan seferleri ve talepleri hakkında faydalı bir görüşme yaptık" deniydi.
 
THY’nin Çin’den haftada 34 seferi bulunuyor.
 
Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, geçen günlerde yaptığı açıklamada Çin'den gelen 250 bin turist sayısını bu yıl 500 bine ulaştıracaklarını söylemişti.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )