Atlasglobal'e Tyumen kentine 14 kez yasa dışı uçuş gerçekleştirdiği için 5 milyon 500 bin ruble para cezası verildi....
 
Azur Air’in 531 charter uçuşlarının % 9,4’ü, NordWind’ın 180 uçuşun % 6,1’i rötar yapması üzireni Rusya Havacılık Kurumu, sıkıntının devam etmemesi için iki şirketi uçuşlarını azaltmaları konusunda uyardı. Atlas 
global, haksız karar için mahkemeye başvuracak.
 
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rusya Havacılık Kurumunun Azur Air ve NordWind havayolu şirketlerinin Şubat ayında charter programlarını yüzde 10 azaltmasını önerdiğini belirtti.
 
ATOR’un açıklamasında, “15 Aralık’tan 15 Ocak’a kadar havayollarının hiçbirinin yüzde 10’luk gecikme eşiğini geçmemesine rağmen, Şubat ayında charter taşımacılığı planlarının yüzde 10 azaltılması için iki şirkete tavsiye edildi” ifadelerine yer verildi. 
 
Raporlama döneminde Azur Air’in 531 charter uçuşlarının yüzde 9,4’ü, NordWind’ın ise 180 uçuşun yüzde 6,1’i rötar yaptı. Geçtiğimiz yılın Aralık ayından bu yana yürürlükte olan kurallara göre, Rusya Havacılık Kurumu rötar yapan charterlerin sayısının tarifeli olmayan toplam uçuş sayısının yüzde 10’unu aşması halinde, taşıyıcının ilerideki charter uçuşları için izin vermeyebilir. 
 
Toplamda, 15 Aralık – 15 Ocak arasında Rus havayolu şirketleri 1.720 charter uçuşu gerçekleştirdi. Bunların arasında 93’ü rötar yaptı. Böylece, sektördeki ortalama rötar payı yüzde 5,4 oldu.
 
Orhan Sancar/ AtlasGlobal konuyu mahkemeye taşıdık
 
Rusya Federal Güvenlik Servisi FSB’nin, Atlasglobal'e Tyumen kentine 14 kez yasa dışı uçuş gerçekleştirdiği için AtlasGlobel’e 5 milyon 500 bin rubleye yakın para cezası verildiğine ilişkin haberlere üzerine şirketin koordinatörü Orhan Sancar yaptığı açıklamada, 2018 yılında Mısır bayraklı Airleisure şirketinden 3 adet A330 kiraladıklarını ve bu uçakları Rusya ile Kazakistan ağırlıklı şehirlerden Antalya'ya uçurduklarını belirterekr şunları söyledi:
 
Rusya'da ki bazı hava meydanları bu ekiplere vizesiz ülkeye giriş yaptıkları için ceza tutanağı hazırladı, biz de haksız bir uygulama olduğu için konuyu mahkemeye taşıdık, süreç devam ediyor.
 
Tyumen havalimanı sınır polisi ile usulsüz bir uygulama nedeniyle mahkemelik olduk. Bu konuda 2018 yılında tarafımıza yapılan tebligat ve uyarıların usulsüz olduğunu bildirip uçuşlara devam ettiğimiz için izinsiz iniş gerçekleştirildi diye belirtilmiş.
Rusya'ya 2018 yılında 3500 sefer gerçekleştirdik, hepsinin iniş izinleri vardı ve tüm uçuşlar usullere uygun bir şekilde gerçekleştirildi.''
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )