Jet2Holidays Ceo'su Stephen Heapy, AKTKOB yöneticileri ile bir araya gelerek 2018 yılı Türkiye planlarını paylaştı...
İngiltere pazarında 40'ın üzserinde destinasyona paket tur düzenleyen Jet2Holidays Ceo'su Stephen Heapy, Antalya'ya gelerek, kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Ötelciler ve İşletmeciler Birliği yöneticileri ile görüştü

AKTOB Başkanı Dr Erkan Yağcı, Kaan Kavaloğlu, Nihat Vural ve MTS Yönetim Kurulu Başkanı Münci Karakaya’nın olduğu

Atlasglobal, Hollanda'nın KLM havayolu ile ortak uçuş anlaşması imzaladı...

Atlasglobal, 2017'de Air France ve Air Serbia havayolu şirketleri ile imzaladığı ortak uçuş anlaşmalarına Hollanda KLM'yi de ekledi.

İki büyük havayolu şirketi arasında yapılan anlaşma ile Atlasglobal ve KLM yolcuları 29 Ekim 2017 itibariyle geçerli olmak üzere her iki havayolu da haftalık 7’şer sefer düzenledikleri İstanbul – Amsterdam - İstanbul hattında birbirlerinin seferlerine kendi kodlarını koyarak satış yapabilme imkanı bulacak.

Corendon Hava yolları, sektörün yoğun katılım gösterdiği iki fuar için özel seferler koydu

Ocak ayında Hollanda Utrecht’de yapılacak olan Vakantiebeurs ve Mart ayında Almanya Berlin’de yapılacak ITB fuarlar için özel seferler koydu.

Utrecht Vakantiebeurs 2018 uçuşları:

THY'nin, 2015 yılı geneline yönelik KAP'a yaptığı bildirimde şirketin geçen yılı zararla kapattığı ortaya çıktı.

Türk Hava Yolları (THY), Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)'na sunduğu 2015'e ait geçici vergi beyannamesini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'na bildirdi.

 Turizm Haber 201512211331Fransa'da havaalanlarında hava trafik kontrolörleri ve ayrıca taksi şoförleri grevinin ulaşımı aksatacağı belirtiliyor.

Fransa’da 26-27 Ocak tarihlerindeki hava trafik kontrolörleri grevinin ülkedeki ve ülkeye olan havayolu trafiğini aksatması bekleniyor.

26 Ocak Salı günü başlayarak 27 Ocak Çarşamba sabah saatlerinde biteceği bildirilen grev nedeniyle ülke genelinde uçak seferlerinin yüzde 20’sinin yapılamayacağı belirtiliyor.

 Turizm Haber 201512211328THY İstanbul'da etkili olması beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle iki havalimanındaki bazı uçuşlarını iptal etti.

Türk Hava Yolları (THY), 26-27 Ocak'ta Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarında beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle iç ve dış hatta 116 seferi iptal ettiğini duyurdu.

THY'nin resmi sitesinden yapılan duyuruya göre, 26-27 Ocak'ta Atatürk ile Sabiha Gökçen havalimanlarında beklenen meteorolojik hadise ve yoğun kar yağışı nedeniyle iç ve dış hatta 116 sefer yapılamayacak.

 Turizm Haber 201512211327Lufhansa yolcuları uçuş esnasında satın alacakları ürünleri önceden sipariş edebilecekler

Alman Hava Yolları Lufthansa, uçak içinde satılan ürünlerinin önceden seçimi ve siparişini olanaklı kılan yeni bir hizmete başladı.

Lufthansa yolcuları uçuş öncesinde www.LH.com/preflight-shopping adresine girerek Lufthansa WorldShop üzerinden uçakta satışa sunulan ürünler arasından tercih yaparak ön sipariş verebilecekler.

Turizm Haber 201512211067Borajet'in Sabiha Gökçen-Ankara karşılıklı seferleri 11 Ocak'ta başlıyor.

Borajet, uçuş ağına bir yenisini daha ekledi.

Şirket, 11 Ocak itibariyle Sabiha Gökçen-Ankara karşılıklı seferlerini başlatıyor.

Sabiha Gökçen-Ankara arasında haftanın her günü, en az 7 sefer gerçekleştirilecek.

Turizm Haber 201512211057Mahan Air'e ait Airbus A310 tipi uçak, İstanbul Atatürk Havalimanı'na inişinde park pozisyonu alırken duramayarak korkuluklara çarptı, apron yolcu otobüsüne zarar verdi.
İran’ın başkenti Tahran’dan gelen Mahan Air’e ait Airbus A310 tipi uçak, İstanbul Atatürk Havalimanı’na inişinde park pozisyonu alırken duramayarak korkuluklara vurdu.

Turizm Haber 201512211042THY, İstanbul aktarmalı transit yolcuları Rus şirketi Aeroflot'tan ucuza uçurarak düşen yolcu sayısını artırmaya çalışıyor.
Türk Hava Yolları (THY) Rusya ile Türkiye arasındaki gerginlik nedeniyle düşmeye başlayan Rusya seferleri için transit yolcu fiyatlarında fiyat kırma yoluna gitti.

Turizm Haber 201512101138Corendon Havayolları Genel Müdürü Batuhan Karaer, Corendon Airlines olarak 2016 yılında hem ciroyu hem de taşıyacakları turist sayısını artıracaklarını söyledi.
Batuhan Karaer, Turizmgazetesi.com’a yaptığı açıklamada, Corendon Havayollarının bu yıl 11 adet Corendon Airlines Türkiye, 3 adet Corendon Hollanda ve 3 adette kiralama yöntemi ile toplam 17 uçakla hizmet verdiklerini belirtti.

Turizm Haber 201512101135THY ve Lufthansa'nın ortak şirketi SunExpress'in, THY'nin talebi ile Alman ve Türk iki genel müdürün ortak yönetimi altına girmesinin kararlaştırıldığı belirtiliyor.
Yüzde elli hissedarlık oranı bulunan ve Lufthansa’nın atadığı genel müdür tarafından yönetilen Sunexpress Havayolları’nda tepe yönetimi modelinde değişikliğe gidiliyor.

AB hava sahası hangi ülkelerin uçaklarına kapalı, kaç havayolu şirketinin Avrupa'ya uçması yasak?..
Avrupa Birliği (AB), “kara liste” olarak da bilinen Avrupa hava sahasına girmesi yasak ülkelerle ilgili yeni düzenlemesini açıkladı.
AB’nin kara listesinde “güvensiz” olarak nitelendirilen toplam 230 havayolu şirketi bulunuyor.

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO, 07 Aralık Dünya Sivil Havacılık Gününde, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği öğrencilerini sektör profesyonelleri ile buluşturmak için bir panel düzenledi.
Akdeniz Bölgesinin turizm ve havacılık faaliyetlerine katkı sağlamak ve geleceğin sektör profesyonelleri arasında yer almaya hazırlanan öğrencilerin sorularını deneyimli

Turizm Haber 201511301087Türkiye ve Mısır'a seferlerin durdurulduğu Rusya'da yönetim, iç hatlarda sübvansiyonlu havayolu seferlerini artırma yoluna gidiyor. Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Türkiye, Mısır ve Ukrayna havayolu seferlerinin kısıtlanmasının ardından iç hatlarda sübvansiyonlu havayolu seferleri sayısının

Turizm Haber 201511301074Kış turizmini canlandıracak 'Avantaj Rotası Alanya' protokolü Alanya Belediyesi'nin desteğiyle ALTİD ve Anadolujet arasında imzalandı.
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), kış turizmini canlandırmak üzere “Avantaj Rotası Alanya” adlı bir protokol imzaladı.

Turizm Haber 201511301069Atlasglobal BAE'nin Şarjah Havalimanı'na 28 Mart'tan itibaren uçuşlara başlayacak.
Atlasglobal Havayolları, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Şarjah’a (Birleşik Arap Emirlikleri) tarifeli seferlere başlıyor.
Dubai’ye 26 km mesafede bulunan Sharjah Uluslararası Havalimanı’na İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan uçuşlar, 28 Mart 2016 tarihinden itibaren haftanın her günü gerçekleşecek.

Turizm Haber 201511301067Mısır'ın tatil merkezine olan seferlerini 30 Kasım'a dek iptal eden THY, iptali yıl sonuna dek uzattı.
THY’nin, İstanbul ile Mısır'ın Şarm el Şeyh şehri arasındaki tarifeli seferlerinin güvenlik problemleri nedeniyle 1 Ocak'a kadar karşılıklı iptal edildiği bildirildi.

Borajet, Ankara ile Beyrut arasında haftada 3 kez uçuyor.
Borajet, 30 Kasım itibariyle Ankara-Beyrut karşılıklı seferlerini başlattı.
 
Uçuşlar Pazartesi, Çarşamba, Cuma olmak üzere haftada 3 gün gerçekleştirilecek.

THY, Türk Telekom ve AA bu yılı denetimsiz geçirdi
Kamu payı yüzde 50'nin altında olan kuruluşları Sayıştay denetiminden muaf tutan düzenleme iptal edildi. Ama Anayasa Mahkemesi kararının Resmî Gazete'de geç yayımlanması, Türk Hava Yolları ve Anadolu Ajansı gibi kuruluşların bu yılı denetimsiz geçirmesine sebep oldu. Bu kurumlar ancak 2016 yılında denetlenebilecek.