Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, sonbahar ve kış aylarında Rusya iç turizm pazarında fiyatların yüzde 30 arttığını belirterek pazarda sıkıntı yaşandığını söyledi.
 
Rusya’da özellikle 2016’da Türkiye’de Rus uçağının düşürülmesi üzerine iç turizm pazarının büyümesi yönündeki beklenti gerçekleşmiyor.
 
Rusya’da iç turizm pazarının beklenen büyümeyi göstermemesinin bir nedeni, Rus turistlerin kendi ülkelerinde başta Türkiye olmak üzere diğer ülkelerde aldıkları düzeyde iyi hizmet almamaları bir nedeni de fiyatların yükselmesi.
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rusya’da iç turizm fiyatlarındaki artışın benzin fiyatlarındaki artıştan kaynaklandığını, müşteri memnuniyetsizliğinin de bu noktada etkili olduğunu söyledi.
 
Lomidze yaptığı açıklamada, “Geçen yıl tur operatörlerinin Rusya içerisinde sunduğu turlar fiyat olarak bir hayli yükseldi. Yedi gecelik bir seyahatin fiyatı 55 Bin Ruble'ye ulaştı. Bu geçen yıla göre yüzde 30 daha pahalı. Enflasyon ve yüksek talep de tur fiyatlarının artmasında rol oynuyor” dedi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )