Marmaris Belediyesi, Türkiye'de daha önce hiç yapılmamış "Yeni Yıl/New Year Fest" Festivali adlı projesini hayata geçirerek yılbaşını bir ay sürecek etkinliklerle karşılamayı planlıyor.
 
Marmaris Belediyesi, 2 yıldır 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda, Türkiye'nin birçok şehrinden ve kent merkezinden katılan esnafın açtığı standlarla yılbaşını karşıladı. 
 
Bu kez etkinlik, daha geniş bir zamana ve ülke çapından gelecek misafirlere göre düzenlendi. 
 
1-31 Aralık arasında 'Yeni YıI/NewYear Fest' adıyla düzenlenmesi planlanan festival için bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Armutalan Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıya, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, turizmci ve işadamları katıldı. Kapanan turizm sezonunda ilçe hareketliliğini artırmayı amaçladıklarını belirten Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Kirt, "1-31 Aralık arasında 1 ay süreyle, 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda kurulacak standlarda yerel lezzetler ve hediyelik eşyalar yer alacak. Çocuklara yönelik lunapark ve bu yıl ilk kez yapay buz pistide meydandaki yerini alacak. Ayrıca kurulacak sahnede, bunun dışında ana caddelerde canlı müzik performansları sunulacak. Sokak sanatçıları, canlı heykeller performans sergileyecek. Çeşitli gösteriler ve daha pek çok etkinlik, katılımcılara eğlenceli bir ay yaşatacak" dedi. 
 
Projeye tüm otelciler olarak destek verdiklerini söyleyen Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, "Yetkililer, turizmi 12 aya yayalım diyorlar. Söylemek basit hayata geçirmek zorludur. Burada elbirliğiyle bir zoru başaracağız. Bunlar birer adımdır ve önümüzdeki yıllarda ekonomik olarak büyüyen turizmde bu tür kapsamlı projelerle koşar adımlara geçeceğiz" diye konuştu. 
 
Muğla Esnaf Odaları Birliği Başkanı ve Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, "Bu tür festivallerle kış turizmine katkı sağlanacağını ve ilerleyen yıllarda daha kapsamlı hale geleceğine inanıyorum" dedi. 
 
Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur,  "20 Aralık'tan itibaren İngiltere'den hafta da 6 uçuş gerçekleştireceğiz. Ayrıca gelen talep üzerine hafta bir İsrail'den uçak gelişi olacaktır. Marmaris gibi Muğla'nın incisi turizm şehirlerinin bu tür etkinlikleri arttıkça bizlerinde uçuş devamını sağlamamız olacaktır. Bu ilanları havalimanımızda panolarımıza yerleştireceğiz. Belediyemizin bölgeye katkısına bizlerde destek vereceğiz dedi. Toplantı sonrası oluşturulacak 12 kişilik heyetle yapılacaklar ele alınarak hayata geçirilecek" ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )