TYD Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Akçakaya, Palandöken, Erciyes, Uludağ gibi kış ve kayak turizminin merkezlerinde, bazı otellerin sezon için rezervasyonlarının şimdiden dolduğunu söyledi...
 
Uludağ’a yılın ilk karı düştü. Erzurum Palandöken ve diğer bölgelerdeki oteller şimdiden gelen rezervasyonlardan memnun.
Turizmde yaz sezonu gibi kış döneminin de iyi geçmesi bekleniyor.
Kış sezonunun iyi geçmesini sağlayacak nedenlerden biri olan kar yağışı Uludağ’da başlarken diğer bölgelerden Palandöken ve Erciyes kayak merkezlerinde, bazı otellerin rezervasyonları şimdiden dolduğu belirtiliyor.
 
Kısa adı TYD olan Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Akçakaya: "Palandöken, Erciyes, Uludağ gibi kış ve kayak turizminin merkezlerinde, şimdiden aralık sonundan şubat sonuna kadar devam edecek yoğun sezon için bazı otellerin rezervasyonlarının dolduğunu, bazılarının da yüzde 50'lerin üzerinde olduğunu söyleyebilirim'' dedi.
 
Akçakaya, nitelikli kayak merkezlerinin yoğun talep gördüğünü belirterek bu merkezlere hem yurt içinden hem de yurt dışından son dönemlerde ciddi talep artışı olduğunu söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )