Rekabet Kurumu'nun, Başaran Ulusoy döneminde TÜRSAB hakkında başlattığı soruşturma sonuçlandı. Hac ve Umre sigorta poliçeleri, taşıma ve yemek servisindeki rekabete aykırı davranışları nedeniyle TÜRSAB'a 521 bin 679 lira idari para cezası kesildi.
 
 
Başaran Ulusoy döneminde TÜRSAB hakkında başlatılan rekabet soruşturması sonuçlandı. Ulusoy yönetiminin, Hac ve Umre sigorta poliçeleri, taşıma ve yemek servisindeki rekabete aykırı davranışları nedeniyle TÜRSAB’a 521 bin 679 lira idari para cezası kesildi.
 
Rekabet Kurulu'nun TÜRSAB hakkında 2017 Eylül ayında rekabeti engelleyen uygulamaları ile ilgili soruşturma başlatmıştı. Soruşturması sonuçlandı. 
 
Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruda, TÜRSAB’ın, Hac ve Umre seyahati düzenleyen acentelerin tur öncesi yaptırmak zorunda oldukları paket tur sigorta poliçesini kendi iştiraki olan bir teşebbüsten almalarını zorunlu kıldığı, hizmet bedeli adı altında tahsil edilen bedeli bazı acentelerden almayarak ayrımcılığa sebebiyet verdiği, Suudi Arabistan'daki taşıma/servis ve yemek hizmetinin kendisi tarafından belirlenen teşebbüslerden satın alınmasını şart koştuğu gerekçesiyle cezanın verildiği belirtildi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )