Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'da Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah el Sisi ile görüşmesinde Mısır'a yönelik üç yıldır devam eden charter uçak seferleri yasağını kaldıracaklarını söyledi...
Rusya, uçağının düşürülmesi üzerine Mısır'a koyduğu ve üç yıldır devam eden charter seferleri yasağını kaldıracak.
 
Rusya'ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi ile görüşen Vladimir Putin, görüşmede iki ülke arasındaki havayolu ulaşımının tamamen normale dönmesinin de gündeme geldiğini belirtti.
 
Mısır, gereğini yaptı
 
Vladimir Putin, Rus güvenlik uzmanlarının Hurghada ve Şarm El Şeyh'teki havalimanlarının güvenlik durumunu son bir kez daha kontrol ettikten sonra Rusya'dan bu havalimanlarına dönük charter uçuşlarına izin verileceğini söyledi. 
 
Putin açıklamasının devamında, ''Mısırlı dostlarımızın havalimanlarındaki güvenlik seviyesini yükseltmek için gerekli olan her şeyi yaptığını belirledik. Yakın gelecekte bu rotalarda charter seferlerine devam etmeye çalışacağız'' dedi.
 
Turizmciler yine de temkinli
 
Seyahat uzmanları ise açıklamada charter uçuşlarının ne zaman başlayacağına dair net bir tarihin açıklanmadığına dikkat çekerek, ''Görünüşe göre her şey Rus güvenlik uzmanlarının Hurghada ve Şarm El Şeyh havalimanlarında yapacakları incelemenin ardından belli olacak'' değerlendirmesinde bulundular.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )