Dorak Holding'in sahibi Serdar Körükçü, HIS Grubu'nun Pamukkale ve Kapadokya'daki otellerine ortak olduklarını, işbirliğini yeni oteller ile sürdüreceklerini söyledi.
 
Dorak Grubu, Japon HİS Global ile işbirliğini otelcilik alanına yeni yatırımlarla sürdürecek.
 
Dorak Holding'in sahibi Serdar Körükçü, işbirliği yaptıkları Japon Highest International Standarts (HIS)’in Türkiye’de otelcilik alanında; İstanbul, Antalya, Bodrum, Marmaris, Denizli ve Kapadokya'da otel yatırımı yapacağını söyledi.
 
Sabah Gazetesi’ndeki haberde Havayolu sektöründe Asia Atlantic Airlines (AAA) Havayolları'nın işletmecilerinden olan HIS’in, 29 Ekim'de açılacak olan Yeni Havalimanı ile görüşmelerini sürdürürken 2020'den itibaren Türkiye'ye tarifeli seferleri başlatmayı planladığı belirtiliyor.
 
Dorak Holding'in patronu Ahmet Serdar Körükçü, HIS grup ile uzun yıllardır işbirliği yaptıklarını ve bunu yatırım ortaklığına dönüştüreceklerini söyledi. 
 
Dorak’ın sahibi Körükçü, "Hilton Pamukkale'ye 50, Marriott Hotel Kapadokya'ya 50 olmak üzere toplam 100 milyon dolar yatırımla otellerimize ortak oldular. Her iki otelde de yüzde 51 hisse onların" dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )