Bodrum Tanıtma Vakfı'nın açıkladığı verilere göre geçen yılın ocak – eylül arasını kapsayan ilk 9 aylık döneminde havalimanına gelen ziyaretçi sayısında yüzde 60 artış yaşandığı belirtildi.
Bodrum Tanıtma Vakfı tarafından yapılan değerlendirmede; Milas-Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminaline gelen ziyaretçi sayısında 268.845, deniz yoluyla gelen ziyaretçi sayısında ise 28.085 kişilik artış yaşandığı görüldü.
 
Buna göre 2017 ve 2018 yılı Ocak – Eylül dönemine ait turist rakamlarına bakıldığında Milas-Bodrum Havalimanı dış hatlar 
terminaline gelen ziyaretçi sayısında yüzde 59.79 artış yaşandığı belirtildi.

 
Bodrum’a deniz yoluyla gelen ziyaretçi sayılarına bakıldığında ise 2017 yılı Ocak- Eylül ayı sonu itibarıyla Bodrum limanlarına gelen ziyaretçi sayısında yüzde 10.89 artış yaşandığı açıklandı.
 
Bodrum yarımadasını en çok ziyaret eden ülkeler arasında ise İngiltere yine başı çekti. 2018 yılında Bodrum’u en çok 157.188 kişiyle İngilizler, 94.549 kişiyle Ruslar, 83.122 kişiyle Polonyalılar, 65.159 kişiyle Almanlar, 51.707 kişiyle de Hollandalılar ziyaret etti.
 
 
 
"Çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz"                                               
 
Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, hem yurt içi hem de yurt dışında yapmış oldukları tanıtım çalışmalarının olumlu sonuçlar verdiğini belirtti. Kocadon, “Mücadele etme ruhumuzu kaybetmeden çalışmalarımızı sürdürdük. Şimdi baktığımızda da bu mücadelemizin olumlu sonuçlar verdiğini görmek bizleri sevindiriyor. Tarihi, kültürü ve eşsiz güzellikleriyle bir dünya markası olan Bodrum’un değerini daha da artırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Rakamlara baktığımızda, 2014 yılını yakalamış görünüyoruz. Bu kış aylarında da tanıtım çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )