Halk plajlarının ihaleye çıkartılacağının açıklanması üzerine Çeşme Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Dalgıç, "Hepsini halka ücretsiz kullandırmak üzere ilçemizdeki bütün plajlara talibiz' dedi...
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un,  'Özellikle Bodrum, Çeşme, Antalya gibi Türkler arasında da çok popüler olan yerlerdeki  halk plajlarını ihaleye çıkaracağız '.açıklaması üzerine Çeşme Belediyesi/nden ilginç talep geldi.
 
Türkiye’nin en güzel plajlarından Ilıca Plajı’nı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden aldıklarını, gelecek yaz yeni düzenlemeyle hizmete açacaklarını, şezlong ve şemsiyenin bedava olacağını söyleyen Dalgıç, 2014 yılında göreve başladığı zaman ilçelerindeki bütün plajların belediyeye verilmesiyle ilgili başvuruda bulunduklarını belirterek şunları söyledi:

 
 
"Doğal SİT olan alanlar için Çevre Bakanlığı’na, diğer plajlar için Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne başvurduk. Bu çalışmalardan sonra geçen Haziran ayında Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladık. Bizden istedikleri ücreti kendilerine yatırdık. Hatta biz protokolde plajda şezlong ve gölgelikler bedava olmak üzere 300 bin TL para yatırdık. Plajın bize boş olarak teslim edilmesi lazımdı. Biz plajı teslim aldıktan sonra bu alanların temizliğini yapacağız. Bize teslim edildiği andan itibaren şezlong ve gölgelikler ücretsiz olacak. Hatta bu malzemeleri de aldık, depolarda duruyor. Çeşme’de yeni bir dönem başlayacak. 2019 yazı hizmetler ücretsiz olacak. Yeterli miktarda soyunma kabini, tuvalet ve duş yapılacak. Biz gelirimizi belediyenin işlettiği ekonomik fiyatla satış yapacak olan büfelerden karşılayacağız."


 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2019’da halk plajları için ihale yapılacağını, bu sürecin ocak ayında tamamlanmasının beklendiğini, yeni sezonda ise bu plajlarda fiyat kontrolünü ve denetimi bakanlığın yapacağını söylemişti.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )