Marmarislı bisiklet sever İbrahim Onat önderliğinde Marmaris Akademi Gençlik Spor Kulübü tarafından bu yıl 8'ncisi düzenlenecek bisiklet buluşması 3 Ekim - 6 Ekim tarihlerinde yapılacak
Bisikletsever İbrahim Onat’ın kişisel katkı ve çabalarıyla 8 yıldır gerçekleştirdiği ‘Müzikli Bisiklet Festivali”ne yurdun çeşitli bölgesinden 130 bisiklet sever katılacak.
Onat, hayallerimizin gerçekleşmesinde büyük emeği geçen Marmaris Belediyemize bisiklet topluluğumuz adına teşekkür plaketi vermek istiyoruz” dedi.

 
4 günlük tur programı kapsamında Marmaris'in kasaba ve koyları 200 - 250 km'lik yolu bisikletlerle pedallanacak.
 
Taylan Ünlü, Tanla Söylemez ve Uygar Karaca  müzikleriyle festivale katılacak.
 


 
Festival öncesi açıklama yapan İbrahim Onat 'Amacımız; çok sevdiğimiz bisikletlerimizle bir araya gelerek, bisiklet sporu ve doğa sevgimizi paylaşmak, Marmaris'imizin doğa ve kültürel yapısının tanıtımına katkı da bulunmaktır. Ben ve eşim Gamze Onat festivalin organizasyon, planlama ve program sorumlusuyuz. Misafir bisiklet severler kendi maddi imkanları ile festivalimize katılacaklardır. Ve festivalimiz Marmaris Akademi Gençlik Spor Kulübü ve Marmaris esnafının desteği ile gerçekleşecektir. Müzikli bisiklet festivalimiz de, akşamları kamp ateşleri yakılacak, canlı müzik eşliğinde eğlencelerimiz olacak” dedi.
 
Uzun yıllar bisikletli yaşamı tercih eden ve Marmaris'te eşi Gamze Onat ile birlikte bisiklet cafe işleten İbrahim Onat 2012 yılında Marmaris'ten başlayan Mısır ve Güney Afrikaya uzanan 12 bin kilometre yolu tek başına 6 ayda pedalladı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )