Mülkiyeti Türk Hava Kurumu (THK)'ye ait olan İstanbul Laleli'deki otel işletmeci ve kiracısı bugüne kadar birkaç kez değişti. Otel şimdi adı karışık olaylarla anılan Sezgin Baran Korkmaz'la gündemde
İstanbul laleli’de bulunan, yıllar önce meydana gelen yangında evsiz kalanlara  verildiği için adı ‘Harikzedeler’ olan mülkiyeti Türk Hava Kurumu (THK)’ye ait olan Teyyare Evleri, daha önce Ramada adıyla işletilirken sonra birkaç kez kiracı ve işletmeci değiştirdi.
 
Son olarak Otel son olarak Keskin Holding tarafından  Wyndham İstanbul Old City adıyla işletilen otel ilginç iddialarla gündemde
Hürriyet Gazetesi’nden Yalçın Bayer, ‘Yeter Söz Milletin’ köşesinde “THK'nın Laleli Tayyare Evleri'ne büyük kumpas” başlığı ile konuyu ele aldı.
 
Yalçın Bayer’in yazısı şöyle:
 
Ermeni kökenli işadamlarıyla Türkiye'ye karapara aktarırken Amerikan maliyesini 511 milyon dolar dolandırmaktan Amerikan yargısının önüne düşen Sezgin Baran Korkmaz'la ilgili dosyalar ortaya dökülmeye başlandı. 
 
İlkokul mezunu olan Korkmaz'ın ilişkileri bir sır yumağı halinde. 
 
Yargıya yapılan suç duyurusundaki iddialar şaşırtıcı boyutta... 
 
Özetlersek, Türk Hava Kurumu'nun üzerinde oynanan, onun Laleli'deki 'Tayyare Otelleri' diye bilinen gayrimenkulünü ele geçirme oyunları... 
 
Başrollerde ise Sezgin Baran Korkmaz ile 2015'de Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı'na gelen Kürşat Atılgan... 
 
Gözaltı ve tutuklamaların arkasında devlet gücünü kullanıyorlar. 
 
Mağdur ise Keskin Holding AŞ'nin sahibi Recep Ercan Keskin... 25 yıldan beri otelcilik, tarım, inşaat ve enerji sektöründe faaliyet gösteriyor. 20 bine yakın çalışanı var. Laleli'de adı 'Wyndham İstanbul Old City' (Eski Ramada Otel) olarak değiştirilen oteli 2013'te yıllık 20 milyon TL üzerinde bir kira bedeli ile devir alıyor. Yapıya tadilat için 250 milyon TL harcıyor, bugünkü değerle yaklaşık 100 milyon dolar. 
 
Kürşat Atılgan, THK'nın başına gelir gelmez kendinden önceki başkan Osman Yıldırım'ın imzaladığı sözleşme ve protokollerle otelin Keskin Holding'e 'peşkeş çekildiği' iddiasında bulunuyor. Yıldırım hakkında da 'uydurma' suçlamalarla Ankara Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuyor. 
 
Ancak Ankara 30. Asliye Ceza Mahkemesi, Atılgan'ın beyanlarının yalan olduğunu belirterek Yıldırım’a beraat kararı veriyor. 
 
FETÖ'cülerle işbirliği 
 
Oyunlar ve iftiraların ardı arkası kesilmiyor. 
 
Bu arada emniyet ve savcılıklardaki kripto FETO 'cülerle işbirliği de yapılıyor. 
 
Atılgan bu kez sözleşmenin iptali için dava açıyor. Atılgan ayrıca davanın sonucunu beklemeden Keskin Holding'in alt kiracılarına ihtarname geçerek kiraların THK'ya ödenmesini istiyor. Ancak kiralar Keskin Holding'e ödenmeye devam ediliyor. 
 
Bunun üzerine şüpheli Kürşat Atılgan, diğer şüpheli Sezgin Baran Korkmaz'ı devreye sokuyor. 
 
Keskin'in avukatı Dinçer Yüce'in, Kürşat Atılgan, Sezgin Baran Korkmaz, Bereket Öner ve Erdal Şimşek haklarında "Adli makamları iğfal, iftira ve şantaj, görevi kullanma" iddiasıyla bulunduğu suç duyurusu 22 sayfa tutuyor.
 
Başka neler mi anlatılıyor? 
 
Korkmaz'ın, THK Üniversitesi Mütevelli Heyeti Kuruluna girmesinin ardından Laleli'deki bu binaya göz diktiği belirtildikten sonra "...
 
Bunu sağlamak için müvekkilimi gerek tehdit etmiştir, gerek şantaj yapmıştır, gerek bazı siyasi ve bürokratların ismini kullanarak müvekkilim üzerinde baskı kurmaya çalışmış; hatta illegal yapıların, çetelerin üzerinden korku yaratarak SUC DUYURUSU bu amacını gerçekleştirmeye çalışmıştır. 
Ş
Bütün bu çabalarının sonuç vermemesi üzerine yönetiminde yer aldığı THK'nın hukuki süreç başlatarak müvekkilimi temerrüde düşürmeye çalışmıştır." 
 
Önce Amerika'da tutuklanan Ermeni işadamlarının yargılanma belgelerinde Türkiye'deki bir otelin 600 milyon dolara alınacağı bilgisi bulunuyor. 
 
THK'nın nereden çıktığı belli olmayan 1 milyar dolarlık borcunun, Laleli'deki bu oteli Ermeni işadamlarıyla Sezgin Baran Korkmaz'ın ortak oldukları Mega Varbk şirketine satmak istemelerinden kaynaklandığını Amerika'daki tutuklamalar ortaya çıkardı. 
 
Yargıda, poliste ne kadar çok kripto Fetö'cüler varmış... 
 
Bu davayı ciddi şekilde izlemek gerekiyor. 
 
Bakalım hangi isimleri göreceğiz...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )