Alara Turizme ait Alanya'daki 4 otelin elektriği dağıtıcı firma tarafından teminat mektubu yetersiz olduğu gerekçesiyle kesildi....
 
Alanya İncekum’daki Alarak Park, Alara Kum, Alara Star ve Alara otel, CK Akdeniz Elektriğe 170 bin liralık teminat verdiği halde dağıtım şirketi teminatı yetersiz buldu.
Elektriği kesilen 4 otelinde 1000'in üzerinde müşteri olduğu belirtiliyor.
CK Akdeniz Elektrik’in Alara grubundan 400 bin lira teminat istediği, istenen ilave teminat verilmeyince dört otelin elektriği kesildi.
 
Alara Grubu elektrik dağıtım şirketi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 
TÜROFED Başkanı Ayık: Durumun farkında olmalıyız
 
Toplantıda konuşan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık da, mevsimsellik sorununu her turizm ülkesinin sorunu olduğunu belirterek, “Önemli olan yan sezonları da doldurmaktır. İspanya bizim için en önemli örnektir. İspanya, ürün geliştiren, misafirlerine ürün derinliği sunarak yol aldı. Türkiye’nin 2018’de pazara dahil olması İspanya’yı paket turlarda daralttı. İspanya bunu da çok iyi biliyor ve farklı hamleler yaptı. Gastronomi vadisi oluşturarak farklı destinasyonlarını markalaştırdı. Türkiye’nin de bu tür analiz ve değerlendirmeler yapması gerekiyor” dedi.
 
Sorunlar var ama aşılacak
 
Konaklama fiyatları, tahsisler, insan kaynağı, yurtiçi pazar, çevre, maliyet yükselişleri, dövizli anlaşmalar, imar planı gibi sektör sorunlarına değinen Dr. Yağcı, yaratılan birlikte çalışma ortamı ile çözüme kavuşması için çalıştıklarını da vurguladı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )