Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy 'Tanıtım politikası ve araçlarını değiştiriyoruz' derken İstanbul'da boğaz turu adıyla 'Deve'li gemiler dolaşıyor.


Dünya kenti İstanbul’da turizm adınra işlenemscinayetlere hergün bir yenisi daha ekleniyor. Son rezalet ise ‘Pes’ dedirten cinsten.


Gazeteci Elif Ergu boğaz Turu yapan bir teknenin üzerinde deveyi görünce şaşırmış. Kimseye anlatırsam inanmaz diye fotoğrafını çekmiş.

 
Turizm eski bakanı Bahattin Yücel’in, fotoğrafı ‘Deve mankenli Boğaz Turu’ notuyla twitter hesabından yayınlayıp ‘Turizmcilerden tepki bekliyorum’ notunu düşmesi üzerine turizmcilerden değil ama toplumun her kesiminden böyle bir rezalete tepki yağdı.
 
Yücel twitter hesabındaki fotoğrafa gelen tepkiler üzerine ‘Bir zamanların payitahtının en güzel köşesini yapma develi çöl kültürüne teslim oluşunu simgeliyor’ dedi.
 
Turizm eski bakanı Bahattin Yücel, ne devenin yaygın olduğu Arap ülkelerinden ne de başka yerden kimsenin İstanbul’a deve görmek için gelmediğini belirterek, “Turizmcilerin, özellikle sektörden gelmiş turizm bakanının, bu türden rezaletlere el atması gerekttiğini bunların İstanbul tanıtımına çok olumsuz yansıyacağını” söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )