TravelShop Turkey'in Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte organize ettiği Destination Turkey B2B Workshopu 8 Ekim - 14 Ekim tarihleri arasında Hindistan'ın 6 ayrı şehrinde gerçekleştirilecek
TravelShop Turkey’in  EMİTT’te başlatıp uluslar arası alana taşıdığı B2B workshopu bu kez dünya turizminin yükselen pazarı Hindistan’da yapılacak.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte 8-14 Ekim tarihleri arasında Hindistan’ın 6 ayrı şehrinde gerçekleştirilecek Destination Turkey B2B Workshopuna Türkiye’den 25 firma katılıyor.
 
 
 
 
Organizasyonu gerçekleştiren TravelShop Turkey ve WorkShop Travelshop direktörü Murtaza Kalender, Hindistan’daki birçok sivil toplum kuruluşunun kendilerine destek verdiğini, bunların başında TAAI, SIGTAO, OTAO, TAAFI gibi köklü, turizm odaklı sivil toplum kuruluşunun tüm üyelerine davetiye gönderildiğini ve kendilerinin etkinliği desteklediklerini söyledi.
 
Destination Turkey B2B Workshopuna 1750 acente kayıt yaptırdığını belirten Kalender organizasyon ile ilgili şu bilgileri verdi:
 
“Şu ana kadar aralarında Incentive, M.I.C.E, Golf, Wedding, kültür turları organize eden tur operatörlerinin de bulunduğu 1750 acente B2B Workshop sistemimize kayıt yaptırdı.
 
Türkiye’den bu etkinliğe 25 firma katılacağını onayladı.
 
Kayıt yapan acentelerin listesi sistem üzerinden görülebilir. Firmalar buradan randevu alıp yazışma yapabiliyor. Her firma ilgi alanına göre filtreleme fonksiyonuyla dilediği firmayı seçerek görüşmek istediği hedef firmaya ulaşabiliyor.
 
Etkinliğe Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk Hava Yolları da desteklerini esirgemedi. Kendilerine de teşekkür ederiz.
 
Bu etkinlik Türkiye’nin Hindistan pazarında sıçrama yapmasının dönüm noktası olacak. 
 
Yılda 28 milyon turisti yurtdışına gönderen Hindistan’dan ülkemize, 2020 yılına değin 1 milyon Hintli turisti çekmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda; son 8 yıldır, her yıl, düzenli bir şekilde Hindistan’ın değişik şehirlerinde B2B Workshop organizasyonları yapıyoruz. En son katılmış olduğumuz Hindistan’daki Workshop etkinliğimizde, sivil toplum kuruluşları dâhil olmak üzere, 20’ye yakın firmayla hem Türkiye sunumu hem de bireysel firma tanıtımlarını gerçekleştirdik. 
 
Hindistan’daki B2B Turkey workshopuna Türkiye’den katılacak firmalar
 
TÜRSAB
Turk Hava Yolları 
TravelShop Turkey & Murtis Tours
Radisson Blue 
Bricks Hotel
Pullman Hotel 
Gamirasu Cave Hotel 
Grand Hyatt 
The Marmara Taksim 
Sub Tour Antalya 
Hyatt Regency 
The Elysium İstanbul
Travelux Cappadocia 
Gloria Golf Antalya 
Elite World Hotels
Co & Co Turizm Antalya 
Ramada Golden 
Double Tree Topkapı
Apasas Travel 
Avantgarde Collection Hotels 
Spice Hotel Antalya
Akmina Travel 
Paloma Hotel Antalya 
Magic Line Film Production
 
 
Hindistan’daki B2B Turkey workshop programı
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )