VisitBerlin CEO'su Burkmann Kieker, yurtdışı ziyaretçi sayısının ilk kez 1 milyonu aştığını, düzenlenen etkinliklere 5 milyonu aşkın kişi katıldığını söyledi.
 
Kongre turizmi kent ekonomisine ciddi bir değer katıyor. Öte yandan 1-3 Ekim’de Berlin’de gerçekleştireceğimiz Alman Birlik Günü etkinliklerini Almanya’nın geneline yayacağız ” diyor.

 
“Almanya’nın Vitrini” olarak kabul edilen Berlin, 2018 yılının ilk yarısında ziyaretçi sayısını yüzde 4’lük artışla 6,4 milyon kişiye ulaştırdı.
 
VisitBerlin CEO’su Burkmann Kieker, Berlin’in kongre turizmine katılımcı sayısında da yüzde 2,4’lük büyüme yakaladıklarını söylüyor. Kieker, Kongre turizmi kent ekonomisine ciddi bir değer kattığını sövledi.


 
Kieker, geceleme sayısında yüzde 4,2’lik artış yaşandığını belirterek “Toplam geceleme sayısı 15,3 milyona ulaştı” dedi.
 
TUYED Ar-Ge’nin VisitBerlin raporundan derlediği bilgilere göre, yılın ilk yarısında Berlin’i en çok ziyaret eden milletler listesinde 15’nci sırada yer alan Türk ziyaretçi sayısı yüzde 2,4’lük artışla 31 bin 300 kişi olarak belirlendi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )