Almanya Ekonomi Bakanlığı'na bağlı turizm birimi yöneticisi Thomas Bareiss, Turizmin iki ülke arasında kişisel köprüler kurulmasını sağladığına dikkat çekerek 'Şu anda buna her zamankinden daha çok ihtiyacımız var' dedi...


 
Alman hükümetinin turizmden sorumlu yetkilisi Thomas Bareiss, Almanya-Türkiye ilişkilerinde turizmin önemine dikkat çekti. Alman vatandaşlarına tatil için Türkiye'yi işaret eden Bareiss, kendisinin de kısa süre önce Türkiye'de tatil yaptığını söyledi. Bareiss, yurttaşlarına ‘Tatile Türkiye’ye gidin’ çağrısı yaptı.
 
Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine konuşan Bareiss, turizmin iki ülke arasında kişisel köprüler kurulmasını sağladığına dikkat çekerek “Şu anda buna her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” dedi.


 
“İstikrar ve ortaklığın Almanya’nın çıkarına olduğu kadar Türk halkının da çıkarına olduğunu” belirten Bareiss, Türk halkının misafirperverliğine de dikkat çekti.
 
“Bana göre Türkiye’de tatil yapmamak için hiçbir gerekçe bulunmuyor” diyen Bareiss kısa süre önce kendisinin de Türkiye’de tatil yaptığını söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )