Antalya Manavgat'taki otele gönderdiği müşterilerin rezervasyonlarının almadığının ortaya çıkması ile gündeme gelen Calista Tur tatilcilerden topladığı otel paralarıyla kaçtı. Acentenin binası kapalı...
 
Antalya Manavgat’ta geçen hafta yaşanan rezervasyon skandalının yeni boyutları ortaya çıktı.
 
Tatilcilerden otel için para toplayan Calista Seyahat Acentesi orktada yok. Calista Tur sahipleri kaçmış.


 
Antalya’nın Manavgat’taki Side La Grande Resort’e giden müşterilerin rezervasyonları olmadığı için otele alınmaması ile patlak veren ‘Sahte rezervasyon’ları yapan Calista seyahat acentesinin topladığı paralarla kaçtığı ortaya çıktı.
 

 

Yapılan incelemelerde Calista Tur’un  çeşitli tarihlerde otel rezervasyonu yapma taahhüdü ile misafirlerinden para tahsil ettiği ancak hizmetlerin başlangıcından önce söz konusu rezervasyonları iptal ettiği ama bunun tüketicilere bildirilmediği ortaya çıktı.
 
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), üyeleri olan acente ile ilgili inceleme yapmak üzere gittikleri acente merkezi kapalı.
 
Side La Grande Resort Genel Müdürü Seyfi Öksüz, “Biz bu konuyu medyaya duyurmak istemiyorduk çünkü bu durum batan bir tur firması ile ilgili. Biz bu firma ile olan kontratımızı tek taraflı olarak fesih ettik ancak firma misafirlere bilgi vermemiş” dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )