Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dövizle satış yapan havayolu firmaları ve otellere çağrıda bulunarak, ilgili sektör kuruluşlarının bu çerçevede adım atmalarını beklediklerini söyledi.
 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Bazı havayolu firmaları ve otellerin dövizle satışta ısrar ettikleri, Türkiye'deki firmalara dönük düzenleme yapılacak mı? sorusunu yanıtlarken, “Turizmciler re TL’ye sahip çıksın” dedi.
 
Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı devam ederken açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularım yanıtladı.
 
Kalın, "Bazı havayolu firmaları ve otellerin dövizle satışta ısrar ettikleri, bu yüzden birçok firmanın da zarar ettiği bilgisi var. Türkiye'deki firmalara dönük düzenleme yapılacak mı?  Döviz kurunda bir sabitleme düşünüyor musunuz?" sorusuna yanıt verirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki çağrısının son derece net ve açık olduğunu, ilgili özel sektör kuruluşlarının da bu çerçevede adım atmalarım beklediklerini söyledi. İbrahim Kaim, adeta milli seferberlik haline gelen bu süreçte herkesin aynı yerde durması ve Türk lirasına sahip çıkması gerektiğini söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )