TravelShopTurkey Murti Tour Genel Müdürü Murtaza Kalender 'Hiçbir fuar veya Workshop, Hindistan'daki kadar kısa sürede geri dönüşüm sağlamaz.
 
Yükselen Hindistan pazarından pay almak isteyenler için bu B2B workshopu bir fırsattır' dedi
 
Seyahat pazarının yükselen pazarı Hindistan ve pazarlamanın yeni kanalı B2B workshopları konusunda uzmanlaşan TravelShopTurkey, 7-14 Ekim 2018 tarihleri arasında, Hindistan’ın 6 ayrı şehirde, 8. kez B2B Workshop düzenleyecek.

Türkiye’nin yükselen Pazar Hindistan’a yönelik girişimlerine bir yenisi daha ekleniyor.
 
TravelShopTurkey 7-14 Ekim 2018 tarihleri arasında, Hindistan’ın 6 ayrı şehirde, 8. kez B2B Workshop düzenleyecek.
 
Hindistan’ın 2000 tur operatörü
 
Hindistan’daki 2000 Hintli tur operatörüne Türkiye destinasyonunun anlatılacağı B2B workshopu Yeni Delhi Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, TÜRSAB ve THY desteği ile gerçekleştirilecek.
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hindistan pazarı için dönüm noktası
 
Türkiye’den Hindistan pazarına girecek firmaların Hintli tur operatörleri ile yüz yüze  bire bir görüşmelerinin sağlanacağı B2B worshopu düzenleyen TravelShopTurkey Murti Tour Genel Müdürü Murtaza Kalender, bu etkinliğin Türkiye’nin Hindistan pazara yönelik faaliyetleri için dönü noktası olacağını söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yüksek bütçeli organizasyonlar
 
Konuyla ilgili bilgi veren Kalender, Hindistan’dan Türkiye’ye gelmek isteyen halen yüzbinlerce turist olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
“Hindistan’da düğün gelenekleri artarak devam ediyor. Hintli zenginler düğün törenlerini yapmak için dünyanın birçok ülkesine gidiyor.
 
Avrupa ülkelerinde yılda 500’e yakın büyük bütçeli Hint düğün törenleri ile çok sayıda M.I.C.E ve Özel Eventleri gerçekleştiriliyor.
 
Asya-Pasifik için, yalnızca bir Hint firması 100 etkinlik düzenliyor.
 
Türkiye’de yapılan ciddi bütçeli Hindistan düğün organizasyonları 15’i geçmiyor.
 
İyi bir tanıtımla bu pazardan alabileceğimiz büyük bir potansiyel var.
 
Kullanılabilecek büyük potansiyel var
 
Biz TravelShop Turkey olarak 11-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında, Hindistan’dan 3500 kişilik MICE e gurubunu ülkemize getirip İstanbul’un 10 ayrı seçkin otelinde konaklamalarını sağladık. Hindistan’da buna benzer çok potansiyel var.
 
Günümüzde Hollywood filmlerinden sonra en çok izleyiciye sahip yapımlar Bollywood’dan çıkıyor.
 
Son dönemlerde, Hindistan’dan ülkemize film ve müzik klibi çekimleri için Türkiye’ye geliniyor.
 
Biz de, firma olarak, en son, 4 haftalık bir Hint filmi çekimini gerçekleştirdik. Hint asıllı OM- sinema filminin 1/4lük kısmı İstanbul, Sapanca, Bolu- Gölcük, Tuz Gölü, Kapadokya, Eğridir gölü, Pamukkale ve İzmir’de bizim katkı ve organizasyonlarımızla çekildi.
 
Yılda 12 ay turist gönderen ülke
 
Hindistan, çok değişik kategorilerde, dünyanın değişik ülkelerine, 30 milyon turist gönderiyor.
Bu turistler, özellikle, M.I.C.E, kültür turları, Wedding, Golf, Doğum günü partileri, Balayı  turları, Cruise Turları  ve alışveriş için 12  ay boyunca seyahate çıkıyor. Özellikle kış sezonumuzdaki boşluğu Hint pazarıyla değerlendirilebilir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )