Eski seyahat acentecilerden Abdurrahman Çevik, zor durumdayken kendisine yardımcı olunması için çağrı yapan Bahattin Yücel'e ve çağrıya yanıt verenlere teşekkür ederken, sorunun hala çözülmediğini sağlık giderlerinin karşılanması konusunda meslektaşlarına ve sektöre bir kez daha yardım çağrısı yaptı...
 
Eski seyahat acentecisi Abdurrahman Çevik; eşinin yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle zor durumda. Çevik  meslektaşlarından ve sektörden yardım bekliyor.


 
Eski Turizm Bakanı ve TÜRSAB eski başkanı Bahattin Yücel sağlık nedeniyle zor durumda olduğunu öğrenmesi üzerine kendisi adına yaptığı çağrı ve çağrıya yanıt verenlere teşekkür eden Çevik, eşinin hala hastanede tedavi gördüğünü belirterek, meslektaşları ve sektörün desteği için bir kez daha çağrı yaptı.
 
Abdurrahman Çevik, önce kendisi sağlık  açısından zor bir döneme girdi. Kendisi toparlanmaya başlamışken eşi kansere yakalandı. Onkoloji  kliniğinde yoğun tedaviye başlananan Çevik’in eşi için uzun süreli bakım gerekiyor.
 
Çevik, çalışamadığı için geliri de yok. Birikimleri de kısa sürede tükendi.
 

Abdurrahman Çevik’in bu durumunu öğrenen 54. Hükümet dönemini Turizm Bakanı ve TÜRSAB eski başkanı Bahattin Yücel, ‘Değişen şartlar hepimizi güç duruma düşürebilir’ diyerek turizmcileri herkesi  yardıma davet etti.
“Herkesi insani yardıma çağırıyorum” diyen Yücel, şunları söyledi: 
 
‘Eski bir meslektaşımın geçenlerde zor bir süreçten geçtiğini duyunca çok üzüldüm ve ne yapılabileceğini düşündüm.
Ekonomik açıdan turizmciler kadar -eskilerin deyimiyle- zemin ile zirve arasında hızla yer değiştiren başka bir meslek dalı her halde yoktur.
 
Değişen şartlar hepimizi güç duruma düşürebilir.
 
Bu durumu sektörün bilmesi ve Abdurrahman Çevik’in ihtiyacı olan yardımda bulunulması için sektöre insani bir çağrıda bulunmanın doğru olduğunu düşünüyorum.
 
Sevgili Meslektaşlarım,
 
Adını yazmaya elim varmadı. Ama durumun ve bu güçlüğü yaşayan kişinin bilinmesinin gerektiğine inanarak bu çağrıyı yapmaya karar verdim.
 
Tek tek kişi, kurum ve kuruluşları kısaca herkesi meslektaşımıza yardımda bulunmaya çağırıyorum.
 
Mütevazi katkılarımızla kuşkusuz bu sorunu tümüyle aşamaz ama meslektaşlarının yanında olduğunu hissettirmek eminim, onun hasta eşinin ve iki küçük yavrusunun hayata bağlanmalarına yardımcı olacaktır.
 
Elimizden  geldiği kadarı ile bizden olana zor gününde yardım etmemiz gerekir.
 
Herkes bütçesi el verdiğince katkı yaparsa meslektaşımızı  bu karanlık  günlerinden el birliği ile çıkarabiliriz.
 
Abdurrahman beyin hesap bilgileri:
 
Abdurrahman Çevik
Türkiye İş Bankası - Antalya - Lara (6203) Şubesi
IBAN no: TR72 0006 4000 0016 2030 0005 00
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )