Turizmde işler iyi gidiyor haberleri arasında öne çıkmasa da icradan satılan otellere hergün yenileri ekleniyor. Antalya Serik'teki Tentour'un Vera Mare'si ile Hattat'ların Ankara'daki Çankaya otelleri icradan satışa çıkarıldı....

  
Geçen hafta Antalya Manavgat’ta iki otelden biri  elektrik borcunu ödemediği biri de borçlarını ödeyemediği için içinde müşteri varken gece yarısı icra eliyle tahliye edilmişti.
 
Bunu icra eliyle satışa çıkan oteller izliyor.
 
Aralarında Gama Holding’in de olduğu gruplar ile kişilerin otellerinden bazıları korkordatoya giderken bazıları icra eliyle satışa çıkıyor.
Bunlar arasında satışı yılan hikayesine dönen Antalya Belek Kundu’daki Mardan Palace de var.
 
Bunlara iki otel daha eklendi.
 
Bunlardan biri Tentour’un sahibi Hayri İçli’nin Antalya Serik'teki Vera Mare Resort, biri de yapımı yıllardır bitmeyen Ankara’daki Çankaya  oteli.
 
Vera Mare çalışanları  maaş alamıyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tentur'un Antalya-Serik'te bulunan icra eliyle satışa çıkarılan  370 odalı ve 888 yatak kapasiteli Vera Mare için 178.8 milyon lira muhammen bedel belirlendi.
 
İlk ihalesi 23 Eylülde yapılacak olan Vera Mare ile ilgili icra işlemini alacaklı bankalardan biri başlattı.
Vera Mare’de çalışanlar üç aydır maaş alamıyor.
 
Tentour bünyesindeki otellerden 6’sı 2016 yılı yazında kapanmış, otellerde çalışan 1.600 kişi işini kaybetmişti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
34 yıldır bitmeyen Çankaya’da icralık
 
İcra eliyle satışa çıkarılan  otel de yapımı 34 yıldır devam eden Ankara Gaziosmanpaşa'daki Büyük Çankaya Oteli.
Ankara Çankaya'nın en yüksek yapılarından biri olmasına karşın, bir türlü tamamlanamayan Büyük Çankaya Oteli, Ankara 22. İcra Dairesi tarafından 237 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkarıldı. 3 yıl aradan sonra tekrar satışa çıkarılan yapının birinci tur satışı 25 Eylül'de; satılamaması durumunda ise 26 Ekim'de ikinci tur satışı gerçekleştirilecek.
Otel, en son Eylül 2015'te 318 milyon liraya satışa arz edilmiş, ancak alıcı çıkmamıştı.
 
Çankaya'nın  34 yılllık öyküsü
 
'Bitmeyen Otel' ve 'Vinçli Otel' olarak da adlandırılan otelin yapım çalışmalarına Ahmet Hattat tarafından 1984'te başlanıldı. Çalışmalar 1984 yılında başlamış olsa da temeli 7 yıl sonra atıldı. İnşaatın kaba kısmı ise 1994'te bitti. Bu dönemde yeterli derecede kaynak bulamayan Hattat'ın mali durumu bozulup abisiyle arası açılınca, inşaatın geri kalanı sekteye uğradı. Bundan sonraki süreçte mali sorunların daha da artmasıyla 2011 yılında icradan satışa çıkarıldı.
500 milyon harcandı.
Ankara'nın en değerli bölgesinde 19 bin metrekarelik arazisiyle dikkat çeken 35 katlı yapı; otel, alışveriş merkezi, kongre merkezi, yer altı otoparkı ve rekreasyon alanlarından oluşurken, yapımından bu yana 500 milyon TL’den fazla para harcandığı iddia ediliyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )