Yaşadığı mali sıkıntı nedeniyle otelleri icradan satışa çıkarılan Kervansaray Grubu'nun icra yoluyla elinden çıkan otel ikinci kez el değiştirdi. Oteli 47 milyona TL'ye alan Mega 30 milyon Avro (225 milyon TL)'ye Şaban Kayıkçı'ya sattı...  
 
Bursalı Sayılgan Ailesi’ne ait Bodrum Kervansaray Oteli ikinci kez el değiştirdi.
 
Kervanrsaray Grubu’nun borçlarından dolayı geçen yıl mart ayında icradan 47 milyon 150 bin TL’ye, temlik alacaklısı durumundaki Mega Varlık tarafından satın alınmıştı.
 
463 odalı otelin sahibi Mega Varlık, Bodrum Kervansaray’ın satışı için bir dizi görüşmeler yürüttü. Edinilen bilgilere göre, geçen yılın mart ayında 47 milyon 150 bin lira bedelle icradan Mega Varlık Yönetim'e satılan otel 30 milyon Avro bedelle (yaklaşık 225 milyon TL) Asya Gaz’ın da sahibi olan Şaban Kayıkçı’ya  satıldı. Otelin devir işlemlerinin bu hafta yapılacağı kaydedildi. Bir yıla yakın bir süredir kapalı olan otelin, yapılacak yenileme yatırımı ile gelecek yeni yeni bir isimle hizmet vereceği öğrenildi.
 
Bodrum Kervansaray'ın eski sahibi Bursalı Sayılgan ailesi, daha çok tekstil sektöründeki yatırımları ile biliniyordu. Ancak, hem tekstil hem turizm sektöründeki yatırımlar iki yılı aşkın bir süreden beri mali sıkıntılar ile gündemde. Gruba bağlı şirketler tasfiye edilirken, bazıları için de iflas erteleme başvurusu yapılmıştı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )