İran Türk atasözündeki 'Kötü kamşu ev sahibi yaptırır' örneği, Amerika'nın uygulayacağı ambargodan doğacak sıkıntılar turizmi geliştirerek aşacak. Yabancı turist bayanlarle ilgili bazı mecburiyetlerin kaldırılması da bekleniyor...

 
İran Amerikan Ambargosunu Turizmi Avrupalılar için cazip hale getirerek aşacak.
 
Yeniden başlayan Amerikan ambargosunun yarattığı krizi daha kolay atlatabilmek için İranlı yetkililer turizme sarıldı.
 
Şimdi, Hemen şimdi ülkemizin muhteşem Turizm potansiyelini dünyaya sunmak istiyoruz diyen turizm yetkilileri ciddi bir atak başlatmak için harekete geçtiler. Geçen sene milyon yabancı turist kabul eden İran bu sene için özellikle Avrupa Birliği ülkelerinden daha yüksek sayıda turist beklemekte.
 
Tourexpi Özel: İran Amerikan Ambargosunu Turizmi Avrupalılar için cazip hale getirerek aşacak.
 
Ayrıca yabancı turistler bugünden itibaren sadece bankalarda değil döviz bürolarında da eurolarını veya dolarlarını rahatlıkla bozdurabilecekler.
 
Avrupalı turizmcilere göre problem kadın ve erkeklerin aynı noktada tatil yapamaması ve örtünme mecburiyeti problemi devam ediyor.
 
Hatta şimdi İran'lı yetkililer Avrupa'dan daha fazla turist çekebilmek için İran'a bugüne kadar Batı ülkelerinden turist akışını engelleyen ; özellikle bayanların sahil yörelerinde bile kapanma mecburiyetinin hafifletileceğini söylüyorlar. Yakın bir tarihte ise Müslüman olmayan yabancı turist bayanların bazı İslami şartların gereğini yerine getirme mecburiyetinin kaldırılacağı ve özelikle tatil amaçlı İran satışlarının dahada artması beklenmektedir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )