AKTOB Başkanı Dr. Yağcı, Her şey dahil sisteminin sağladığı avantajların yanı sıra uygulamada sağlanan hizmetlerdeki belirsizliklerin giderilmesinin zorunlu hale geldiğini belirterek, 'Herşey Dahil Sistemde AKTOB Standartları' konuyla ilgili başvuru kaynağı olacak dedi....
 
Bilen bilmeyen herkesin eleştirdiği  gerçekte ise Türkiye’nin turizsmde gösterdiği başarıda önemli rolm oynayan ‘Herşey dahil sistemi’ ile ilgili standartlar geliyor.
 
Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, her şey dahil sistemi ile ilgili haklı eleştirileri de dikkate alarak sistem ile uygulama standartlarını belirledi.
 
AKTOB’un konuyla ilgili hazırladığı standartlar, birliğin geleneksel aylık yemekli toplantısının bu 14 Ağustos'ta Belek'te Calista Resoürt'te   yapılacak toplantısında açıklanacak.
 
Konuyla ilgil bilgi veren AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı, getirilen standartların  hizmet sağlayıcıları, tüketiciler ve tur operatörlerininyararınav olacağını söyledi.
 
“Herşey Dahil Sistemde Aktob Standartları” nın yer aldığı kitabın konuyla ilgili başvuru niteliğinde olacağını belirten Yağcı,
''Türk turizmin büyümesinde büyük pay sahibi olan bu sistem, özellikle ailelerin tercihlerini Türkiye’ye yönlendirmesinde önemli bir etken oldu. Bu sistem, konaklama işletmlerinin sezon dönemini ortalama olarak 15 gün ve 1 ay arasında uzattı.  Her şey dahil sisteminin sağladığı avantajların yanı sıra uygulamada sağlanan hizmetlerdeki belirsizliklerin giderilmesi zorunlu hale gelmişti. Bu nedenle her şey dahil sisteminin standartlarının belirlenerek referans alınacak bir başvuru rehberi niteliğindeki yayınımızın dağıtımına önümüzdeki günlerde başlanacak” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )