Antalya Manavgat Çolaklı'daki Golden İmperial Resort'te gece saat 02'de elektriklerinin kesilmesine neden olan 280 bin TL'lik borcun kime ait olduğu tartışılırken elektrik dağıtım şirketi CK yaptığı açıklamada borcun oteli alan kişiye ait olduğu bildirildi...
 
Antalya Manavgat Çolaklı’daki geçtiğimiz günlerde, yerli vce yabancı 700 müşterisi varken gece saat 02’de elektriklerinin kesilmesi ile ilgili tartışmalar sürüyor.


 
Otel işletmecileri kesinti konusunda dağıtım şirketi CK Akdeniz’i turizme zarar vermekle suçlarken, kendilerinin oteli yeni aldıklarını, kesintiye neden olan 280 bin TL’lik borcun otelin eski sahiplerine ait olduğunu söylüyordu.
 
Elektrik dağıtım şirketi CK Akdeniz ise  borcun oteli alan yeni sahibine ait olduğunu söyledi.
 

CK Akdeniz konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 
Yapılan açıklamalada Şu ifadelere; "Antalya gibi dünyanın en önemli turizm şehirlerinden birinde elektrik tedarik hizmeti veren şirketimiz, bu bilinç ve sorumlulukla turizme her zaman destek olmaktadır. Otelde yaşanan kesinti otel yetkilisinin ileri sürdüğü gibi eski abonenin borcundan kaynaklı olmayıp, yeni aboneye aittir. Şirketimiz hiçbir şekilde eski abonelerin borçlarını, yeni abonelere yansıtma gibi bir uygulama içinde değildir. Belirtilen borç mevcut aboneye ait olup, yapılan tüm yazılı ihbarlara ve bilgilendirmelere rağmen yetkililerden herhangi bir ödeme ve geri dönüş alınamadığından şirketimizce yasal prosedürler uygulanmak durumunda kalınmıştır"
 
Golden İmperial Resort yöneticilerinden Sebahattin Coşkun ise yaptıağı açıklamada şunları söylemişti:
 
"Biz burayı çok zor şartlarda teslim aldık. Çok badireler atlattık. Elektrik kesintisi tamamen bizim dışımızda. Daha önceki turizm firmasının borçları sebebiyle elektrik şirketi 280 bin lira tutarındaki borç sebebiyle gece 03.00'te elektriğimizi kesti. Otelimizde 320 odadan 250'si dolu. Bunun da 150 odası yabancı uyruklu diğeri Türk müşterilerimiz. Birçok müşterimiz mağdur olmuş durumda. Elektrik olmadığı için de otelimizde bir takım hizmetleri veremez duruma geldik. Bunlardan kaynaklanan sıkıntılar var ama biz bunları tamamen aştık. Ve bu saatten sonra otelimizde herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Biz bu borcu da üstlendik. Biz de hakkımızı bizi bu kadar sıkıntıya sokan kurumlara karşı arayacağımızı belirtelim."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )