Do-Car adıyla faaliyet gösterirken Kuveytli işadamının satın almasından sonra FleetCorp adını alan şirket ağırlıklı olarak filo kiralama alanında faaliyet gösteriyor
 
Rent a car (Oto kiralama) sektörünün filo kiralama alanında faaliyet gösteren firmalarından Fleetcorp Operasyonel Taşıt Kiralama ve Turizm AŞ, faaliyetlerini durdurdu.


 
Fleetcorp, 90'lı yılların ortasında Türk girişimciler tarafından Do-Car olarak kuruldu. Şirketi 2007’de Kuveytli The International Investor satın aldı.
 
Dinçer Gökçe’nin Hürriyet Gazetesi’ndeki haberine göre şirket Kuveytli sahibinin yaşadığı mali sıkıntılardan sonra dar boğaza girdi. Banka borçlarını ödeyemeyen şirketin, yüzde 75 hissesi bir ay önce Kuveytli iki bankaya geçti.
 

Bu yeni süreçte Türkiye'deki şirketin yaşadığı sıkıntıların aşılması için büyük bir girişimde bulunuldu ancak mali sorun çözülemedi.

Şirketin Türkiye'deki alacaklı finans kurumları da yakın zaman önce harekete geçti. Şirkete yönelik yapılan hacizler sonrası Türkiye'nin çeşitli illerindeki çok sayıda araca yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Polis ekipleri hakkında bulunan araçlara el koymaya başladı.

Fleetcorp'un 100 kadar çalışanına izin verildi, şirket merkezinde şu an kimse bulunmuyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )