Coşkun Tünay Yönetim Kurulu Başkanı, Suat Özbek Başkan Yardımıcı olduğu ETS'de 6 kişilik bir icra kurulu oluşturuldu. ETS 1 milyon 650 bin olan müşteri sayısını 2 milyonu çıkarmayı hedefliyor...
 
Cumhurbaşkanı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’na atanan ETS Tur sahibi Mehmet Ersoy’un şirketindeki görevinden ayrıldıktan sonra ETS Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilen, ETS’nin daha önce mali İşler yöneticisi iken Ersoy’un bakanlığa atanmasından sonra Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilen Coşkun Tünay ETS’nin İstanbul Fikirtepe’deki merkezinde gazetecilerle bir araya geldi.

ETS’deki yeni yapılanma konusunda bilgi veren Tünay, şirketin yeni hedeflerini de anlattı.
 
 
 
 
Her şirketin B planı olmalı
 
Tünay, "Tek ortaklı şirketlerde bir B planı oluşturmanız gerekiyor. Biz de 9 ay önce bu planı hayata geçirmek için çalışma başlattık. Üç kişiden oluşan bir yönetim kurulu ve şirketin üst düzey yöneticilerinden oluşan altı kişilik icra kurulu oluşturduk. Başkanlığını ben, başkan yardımcılıklarını ise Suat Özbek ve Mehmet Albaş ile yürüteceğiz. Bu sistemi hayata geçirme evresindeyken Mehmet Bey'e görev tevdi edildi. Hem bize hem Mehmet Bey'e sürpriz oldu ancak şirket zaten altyapısını hazırlamıştı" dedi.
 
Mehmet Ersoy'un şirketteki tüm görevlerini devrettiğinin altını çizen Tünay, yeni sistemde kararların icra kurulunda alındığım ve yönetim kurulu üyelerinin onayladığını aktardı.
 
6 Kişilik icra kurulu
 
20 yıldır grup içinde yer aldığını belirten Tünay, "Biz eskiden çalışma yapardık ancak son kararı her zaman Mehmet Ersoy verirdi. 9 ay önce hayata geçirdiğimiz sistemle birlikte bu yapı da değişti. İcra kurulu çalışma yapıyor, onayı yönetim kurulu veriyor. Şirkette nesiller boyu yaşayacak bir sistem oturtmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
6 kişilik bir icra kurulu oluşturduklarını belirten Tünay, Ets Tur Grubu bünyesinde tüm planlarını 5'er yıllık yaptıklarını büyümeye, yeni yatırımlara, teknolojiyi hep daha ileri taşımaya hızla devam edeceklerini söyledi.
 
:Bu yılki  müşteri hedefi 2 milyon
 
Toplantıda konuşan Etstur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Özbek de yatırımları konusunda bilgi verirken 0damax projesinde çalışmaların aralıksız devam ettiğini kaydetti.
 
Bu yılki hedeflerinin yüzde 15 büyüme ile 2 milyon yerli turiste ulaşmak olduğunu belirterek şunlarnı söyledi:
 
Geçen yılki müşteri sayımız 1 milyon 650 bin kişi idi. Bu yıl yüzde 15 büyüme ile müşteri sayısını 2 milyona çıkarmayı hedefliyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )