Rus tur operatördlerinni İspanya pazarından beklentilerinin gerçekleşmemesinin başta Natalie olmak üzere DSBW, Matryoşka, Avrora BG, İntravel Stoleşniki ve Raduga Travel'in iflaslarına da önemli rol oynadığı belirtiliyor
 
Rus tur operatörleri Türkiye dışında diğer destinasyonlarda ve iç pazarda hedeflerine ulaşamamanın ağır bedelini ödedi.
 
Rus tur operatörlerinin hayalkırıklığına uğradığı pazarların başında İspqanya gevliyor.
 
Erken rezervasyonlardaki yükselişle umutlanan Rus tur operatörlerinin, temmuzun ikinci yarısından itibaren düşen talep nedeniyle yaşadıkları hayal kırıklığı artarak devam ediyor.
 
Rus operatörler yurt dışı paket tur programlarını ve charter seferlerinin yüzde 10 ile 20'sini iptal ederken, fiyatları da damping seviyesinde aşağı çekti.
 
Bu durumun, satışların en canlı olması gereken yaz ortası döneminde Natalie, DSBW, Matryoşka Tur, Avrora BG, İntravel Stoleşniki ve Raduga Travel iflas etmelerinde önemli rol oynadığı belirtiliyor.
 
Kommersant gazetesi tur firmalarının erken rezervasyon döneminde genellikle yaz potansiyelinin yüzde 35-40'ını gerçekleştirirken bu yıl oranın yüzde 50'leri bulduğunu yazıyor. Ne var ki bahar aylarında parlayan ilgi yazın henüz ortasında sönmüş durumda.
Bununla birlikte izlenen damping politikası nedeniyle Türkiye destinasyonunda tur satışlarının artarak devam etmesi bekleniyor.
Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze de Türkiye ve İspanya satışlarında yüzde 10'luk bir artış beklentisi içinde.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )