Yunanlı Otelciler Federasyonu Başkanı Grigoris Tassios, erken rezervasyonu otellere sağladığı nakit akışının önemli olduğunu, bu konuda Türkiye'yi örnek gösterdi...Yunanistan, Türkiye’nin erken rezervasyonlarda iyi performans gösterdiğini bu konuda kendilerinin de çalışma yapmasına karar verdi.
 
Yunanistan Otelciler Federasyonu Başkanı Grigoris Tassios, Federasyon’un Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada işletmelerin yaşadığı nakit sorununa değinirken erken rezervasyonun bu konuda önemli rol oynadığı belirterek Türkiye'yi örnek gösterdi.
.
Grigoris Tassios, otel sahiplerinin özellikle de 5 yıldızlı tesislerde kredileri veya diğer yükümlülükleri yerine getirmek için nakiut akışına gerek duyduklarını, bunu sağlamak için de her şey dahil paketlerde büyük indirimler yapmaya zorlanmalarına rağmen mart ayında sona eren erken rezervasyon döneminde mali sıkıntıların çözümüne yardımcı olduğunu söyledi.
 
Bu konuda Türkiye ve Mısır’ın erken rezervasyon dönemini daha uzuhn tuttuğunu söyleyen Tassios Yunanistan’ın  erken rezervasyon mevsimini uzatmadan toplam satışylar içindeki oranını artırması gerektiğini, bunun rakip ülkelerle rekabet edebilmek için de gerekli olduğunu belirtti.
 
Grigoris Tassios Türkiye’nin 2016 yılında yaşadığı kötü bir yıldan sonra bu yıl yeniden yükselişe geçmesinde erken rezervasyon satışlarının etkili olduğunu kasım ayında itibaren gerçekleşen erken rezervasyon rakamlarıyla anlatarak, “ Biz de komşularımız gibi erken rezervasyon seçeneklerini artırıp bunun oranını yüzde 15'ten yüzde 20 hatta yüzde 25'e çıkarmalıyız " dedi.
 

 

 

 

 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )