Bolu'lu iş adamlarından Erpiliç, Rehber Yeminli Mali Müşavirlik, Çarıkçı Grup, GLS Genel Lojistik, Nalçacılar'ın kurduğu Narven Termal Kasabası yeni yatırımlarla büyümeye devam edecek...
 
Adını Anadolu'da yetişen Karaağaç'tan alan Narven Termal Kasaba’nın, 2013 yılında başlanan yatırımı 3 yıl sonra projenin ilk etabı olan devremülk termal tatil köyü bölümü 2016’da hizmete girdikten sonra aşamalı olarak proje kapsamındaki diğer yatırımları devreye sokuyor.


 

 

 

 

 

 

Bu kapsamda Narven’e orman içi eğlence parkı ve 400 odalı kamp oteli yapılacak.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Konuyla ilgili bilgi veren Narven Genel Müdürü Serdar Yıldız şunları söyledi:
 
Bolu'da kurulan Narven Termal Kasaba, 450 bin metrekare alanda, 7.200 yatak kapasitesine sahip  Türkiye'deki termal turizmin bugüne kadar yapılan en büyük yatırımlarından biridir. Tesisin ilk aşaması olan devremülk termal bölümü Şubat 2016’da hizmete girdi.
 
40 milyon olarak öngörülen yeni yatırımız. 400 odalı olarak planlanan otel ile kongre altyapısı da olan ayrıca spor kulüplerinin kamp yapmasına da uygun olacak.
 
Narven bünyesinde orman içi spor-etkinlik "macera parkı" bu kapsamdaki Türkiye'nin en büyük eğlence alanlarından biri olacak.
Termal turizmi her yaş için çekici hale getirmek istiyoruz.  Termal turizmi 35 yaş üstü kişilere yönelik olarak algılanıyor bunu değiştirmek için çok sayıda etkinlik oluşturduk.
 
Orman içinde temalı eğlence parkı kurulmasının da bu fikirden çıktı. BU, 1.2 milyon TL yatırımla 30 dönümlük bir orman alanında "macera parkı" olarak tasarlandı.
 
Parkta, aralarında 320 metre ile Türkiye'nin en uzun zipline (çelik halata bağlı olarak serbest kayma) oyuncağı da bulunan 34 etaptan oluşan ip parkuru, 12 metrelik salıncak, 13 metrelik tırmanma duvarı bulunuyor.
 
Narven'in 10 bin kişilik konut, 400 odalı otel ve diğer sosyal donatılar olmak üzere 250 milyon dolarlık toplam yatırım şeklinde belirlenen başlangıç projesi revize edilmedi. Projenin etap etap inşası devam ediyor. Projenin tamamı 2024 sonrası tamamlanacak.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )