TİM Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı Akbalık: Yurt dışında Türk bayrağı ile bizleri temsil eden tur operatörlerine yönelik çalışma yapmak lazım. Limak Otelleri Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, tur operatörlerinin desteklenmesi anlamında önemli adımlar bekliyoruz.'

Turizm Bakanlığına içlerinden birinin atanması ile  sektör temsilcileri yeni bakanın yol haritasında yer almasını istedikleri ile önerilerini yapmaya devam ediyor.

 
Türkiye İhracatçılar , Meclisi (TİM) Hizmet İhracatçı Birliği Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, otelcilik, tur operatörlüğü, havacılık sektörlerinden gelen Bakan Ersoy'un turizmin her alanında bilgi sahibi olduğunu, bu açıdan sektöre kapsamlı bir bakış açısı getireceğini belirterek “Teşvik noktasında beklentilerimiz var. En başta ise yurt dışında Türk bayrağı ile bizleri temsil eden tur operatörlerine yönelik çalışma yapmak lazım. Yabancı tur operatörüne bağlı olmak kötü bir durum. En ufak sorunda, 'ben Türkiye'ye turist götürmüyorum' diyebiliyor. Bunun önüne geçmeliyiz" dedi.
 
Limak Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu da , 'Bakanımızın yol haritası' hazır. Sayın Ersoy'un pazarlama sistemi ve bilgisi çok iyidir. Teşvikler ve tur operatörlerinin desteklenmesi anlamında da önemli adımlar bekliyoruz” dedi.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )