Amanos Dağları'nın eteklerinde Akdeniz kıyısında yer alan, 68 kilometre sahil şeridine sahip Hatay'ın Arsuz ilçesi turizmde atağa geçti...
 
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Çulha, son birkaç yıldır turizme yönelik çok ciddi hamleler yapıldığını belirterek " Yerli ve yabancı misafirlerimizin rahat etmesi açısından turizm altyapısıyla ilgili ne kadar konu varsa hepsini ele aldık” dedi.
 
Çulha daha sonra şunları söyledi:
 
"Oteller yenilendi, ek binalar yapıldı. Artan misafir sayısını karşılayacak ölçekte tesislerin yapılmasına yönelik özel sektörün çalışması var. Biz belediye olarak yatırımlarını rahat yapabilmeleri adına bu çalışmalara katkı sunuyoruz. Mevcut konaklama yerlerimizde ciddi çalışmaları yapıldı. Sezona hazırlık adına revize edilebilir çoğu yerler yenilendi veya buna yeni ilaveler yapıldı. Belediye olarak turizm yatırımlarının daha fazla yapılması adına turizm bölgelerimizde imar planlarımızı yaptık. Yollar onarıldı. Sahilde, kıyıda sürekli temizlik yapıyoruz. Pırıl pırıl bir deniz, harika bir kum, yemyeşil bir doğayla misafirleri bekliyoruz."  Arsuz, Türkiye'de yeşiliyle mavisiyle örnek teşkil eden bir ilçemiz, hatta mavi ile yeşilin uyum içerisinde olduğu ender ilçelerden birisidir. Bu açıdan konaklamadan tanıtıma kadar çalışmalar yapıyoruz." dedi.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )