Oti Holding bünyesindeki Odeon, ocak –haziran dönemini kapsayan yılın ilk yarısında çeşitli ülkelerden Antalya'ya getirdiği müşteri sayısını yüzde 54 artırdı..
 
Geçen yılın incoming pazarı lideri olan Oti Holding bünyesindeki Odeon bu yılın ilk yarısında da, Antalya’da ençok turist karşılayan firma oldu.
 
Başta Rusya olmak üzere Polonya, Ukrayna ve diğer BDT ülkelerinin yanı sıra Almanya ve diğer ülkelerden de paket turlarla gelen turistlere incoming hizmeti veren Odeon geçen yılın ilk yarısında hizmet verdiği müşteri sayısı 365 bin iken bu yılın aynı döneminde hizmet verdiği müşteri sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 197 bin kişi daha artırdı.
 
 
 
 
Buna göre Odeon’un Antalya’da hizmet verdiği turist sayısı geçen yıla göre yüzde 54 arttı. Bu da pazarın yüzde 12.7’sini oluşturuyor. 
Antalya incoming pazarında Oti Holding bünyesindeki Odeon yüzde 12.7 ile ilk sırada yer alırken onu yüzde 11.6 Pazar payı ile  Anex izliyor.
 
İncoming pazarın listesinin ilk iki sırasında yer alan firmalar Rusya ağırlıklı  çalışanlardan iken 3. Sırada Almanya ve diğer Avrupa ülkeleriyle çalışan TUI’nin Tantur’u geliyor
 
TUI-Tantur’un hizmet verdiği müşteri sayısı oransal olarak yüzde 80 gibi bir büyüme göstermesine karşın sayı olarak ilk ikinin gerisinde kalıyor.
 
TUI-Tantur geçen yılın ilk yarısında Antalya’da hizmet verdiği turist sayısı 246 bin iken bu yılın aynı döneminde bu sayı 198 bin kişi artışla 455 bine yükseldi. TUI- Tantur’un hizmet verdiği müşteri sayısı yüzde 80 arttı
 
Yılın ilk yarısı itibariyle Antalya incoming pazarında ilk 10 firmanın durumu şöyle: 
 
Pegas yüzde 8,8 , Kilit Global 8,3, Meeting Point 8,1, Thomas Cook-Diana, 5,5, Intourist 4,5, Akay 3,6, Summer 2,3
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )