Limak Holding Başkanı Özdemir, yurtdışındaki ilk otelleri KKTC'den sonra Makedonya Üsküp'te de otel yapacaklarını, Fransa Nice'te bir otelin satın alınması için görşümeler yaptıklarını söyledi.
 
Limak Grubu, otel yatırımlarını hızlandırdı. Türkiye’de şu anda 7 oteli bulunan Limak Grubu, yurtdışındaki ilk yatırımı olan KKTC’deki oteli hizmete açarken Makedonya Üsküp’te de bir otel yatırımı yapacaklarını, daha önce durdurulan Mersin Tarsus Kazanlı’daki tahsisli arazileri üzerindeki iki otel ile bir golf sahası yatırımına  başlayacak.
 
Grubun turizm alanındaki çalışmaları hakkında bilgi vermek üzere İstanbul Kavacık’taki Eurasia Limak Otel’de grubun turizm koordinatörü Kaan Kavaloğlu ile birlikte toplantı düzenleyen Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, turizm yatırımlarının holding toplamında yüzde 15 payı olduğunu söyledi.
 
KKTC' açıldı, sırada Üsküp var 
 
Limak olarak turizmmde otelciliğe ilk kez 1995’de Antalya Belek’te Arcadia ile başladıklarını belirten Özdemir grubun yurtdışında ki ilk oteli olan KKTC Limak ile birlikte toplam  tesis sayısının 8’e yatak kapasitesinin de 7 bine ulaştığını söyledi.
 
Tarsus ikinci Belek olacak
 
Nihat Özdemir, Mersin Tarsus Kazanlı bölgesindeki tahsisli arazi üzerine kuracakları her biri 1000’er yataklı iki otel ile golf sahası yatırımını başlayacaklarını, bölgede yapımı devam eden havaalanının önümüzdeki yıl hizmete gireceğini söyleyen Özdemir, Kazanlı bölgesinin Türkiye’nin ikinci Belek’i olacağını, Limak olarak kendilerinin de buraya yapacakları  otel ile golf sahası yatırımını hızlandıracaklarını belirtti.
 
Nice'te oıtel alacak
 
Özdemir yurtdışındaki ilk yatırımları olan KKTC’deki otelden sonra Makedonya ‘da bir otel yapacaklarını Fransa Niscte de bir otelin satın alınması ile ilgili görüşmeler yaptıklarını söyledi.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )