Havayolu şirketi ve tur operatörü olarak faaliyet gösteren Corendon otelcilik alanında da yurtiçinde ve yurtdışında büyüyor. Corendon'un yurtdışında; Hollanda, İspanya ve Karaipler'de 5 otelinin proje direktörü Hediye Çete planlarını anlattı
 
Corendon Grubu havayolu ve tur operatörlüğünden sonra girdiği otelcilik alanında da büyüyor. 
 
Konaklama alanında yurtiçinde ve yurtdışındaki faaliyetlerini Corendon Hotels and Resorts bünyesinde yürüten Corendon’un Hollanda Amsterdam’daki 3 oteli ile birlikte İspanya'da İbiza ve Karaiplerde Curacao'da da bir olmak üzere yurtdışotellerında toplam 5 oteli bulunuyor.
 
Corendon’un yurtdışındaki 5 otelinin Ticari Projeler Direktörü Hediye Çete,turizmdays.com’a çalışmaları ile ilgili bilgi verirken Benelüks'ün en büyük otelini Corendon'un Amsterdam'da hizmete soktuğunu söyledi.
 
Daha önce İspanya'daki Corendon otellerin genel müdürlüğünü yaptığını belirten Çete, 10 Ocak tarihinden itibaren Ticari Projeler Direktörü olarak görev yaptığını söyledi.
 
Corendon'un yurt dışında 5 oteli olduğunu belirten Çete, 'Şu anda Amsterdam'da bulunan 3 otelimizde açık durumda. Amsterdamdaki 3 otelimizde toplamda 980 oda, İbiza Adası'ndaki Marble Stella Maris Hotelde 326 oda ve Karayip Adaları'ndan Hollanda Antilleri olan Curaçao'daki Livingstone Jan Thiel Resort Otelinde 203 oda bulunuyor'' dedi.  
 
Benelüx'ün en büyük oteli
 
Benelüx'ün en büyük otelinin Corendon grubu tarafından Amsterdam'da hizmete açıldığını anlatan Hediye Çete, şunları söyledi:
 
''Yeni açılan Corendon Village oteli 3 ayrı binadan oluşuyor. Binaların her biri farklı adla anılıyor. Şu anda açık olan otelin ana binasının bahçesine Boing 747 Jumbo jet yerleştirilecek. Jumbo jet son uçuşunu yaptıktan sonra yıl sonunda Amsterdam'daki Corendon Village otelin bahçesine yerleştirilecek. Uçağın bir kısmı müze olacak. Rijks müzesi'nden sanat eserleri uçağın içindeki müzede yer alacak. Ayrıca uçağın içinde bir de müze cafe olacak. Uçak otel ile birlikte hizmet edecek. Uçağa otelden körüğün içinden geçilerek girilecek.
 
Otel aynı zamanda Tesla elektrikli otomobillerin dolum merkezi de olacak. Dolum merkezi otelin otoparkında olacak. 
Otellerin ortalama doluluğu şu anda çok iyi. Şatışlar iyi gidiyor. Otelin satışında sıkıntı çekilmiyor. Otele yoğun bir talep var. Otelin havaalanının hemen dışında oluşu bir avantaj. Biz bu avantajı en iyi şekilde kullanıyoruz. Otel ile Havaaalanı otel ile şehir merkezi arasında servisler koyduk.
 
Yüzde 95 doluluk
 
680 odalı  Corendon Village otelin ticari olarak iyi bir satış stratejisi var. Amacımız bu oteli 12 ay boyunca yüksek doluluğa ulaştırmak. Amsterdam'da 4 ay hava çok soğuk olduğu için ölü sezon var. Bu nedenle bu aylarda doluluklar düşüyor. Otelin yüksek sezonda ortalama doluluğu yüzde 95. Ölü sezon dediğimiz 4 aylık sürede ise ortalama doluluk yüzde 65 olarak gerçekleşiyor. Amacımız 12 ay boyunca yüksek dolulukla çalışmak.'' 
 
Çete, Amsterdam'da açık ola Vitality otelinin adının Corendon City olduğunu, otelin bir şehir oteli olduğunu belirtmek amacıyla isim değişikliğine gidildiğini kaydetti.
 
İspanya'da herşey dahil oteli
 
İspanya'daki ilk her şey dahil oteli Corendon olarka hizmete açtıklarını vurgulayan Hediye Çete,"İbiza'daki otelimizde strateji değiştirdik. Bugüne kadar otelin yüzde 90'ını Corendon dolduruyordu. Şu anda yarısını Corendon kalan yarısını da Alman tur operatörleri ile doldurmayı planladık" dedi.  
 
Karaipler'deki ilk Türk oteli
 
 ''Karaiplerdeki ilk Türk otelini de Corendon açtı." diyen Çete sözlerine şöyle devam etti:
Curaçao'daki Livingstone Jan Thiel Resort Otelimiz 12 ay boyunca çalışıyor. Curaçao'ya Amsterdam'dan haftada 4 gün uçuş var. Almanya'dan da buraya uçuşların gelmesi için çalışıyoruz. Burada 12 ay boyunca hava 28-30 derece. Sıcaklık hiç değişmiyor. Burada room only veya oda kahvaltı veriyoruz. Çok güzel bir sahili var. 203 odası bulunan otelimiz 12 ay boyunca ortalama yüzde 65 dolulukla çalışıyor'' diye konuştu.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )