'Temel felsefemiz mutlu misafir eşittir mutlu çalışan üzerine odaklı. Bu konuda yol göstericimiz, misyoner ve yenilikçi bir dünya görüşüne sahip olan babamız Ali İhsan Barut'tur.'...
 
Bir süreden beri bünyesinde gerçekleştirdiği  etkinlikler ve yaptığı sponsorluklar ile öne çıkman Barut Grubu bünyesindeki Akra Otelinin başında olan Haydar Barut, "Yakalanan başarının raslantı olmadığını bilinci tercihin sonucu olduğunu söyledi.
 
Barut yaratıcı ve yenilikçi düşüncelerin yeni fırsatlar yarattığını belirterek, “Bugün bir başarı söz konusuysa bu tamamen tohumlarının yıllar önce emin adımlarla atılmış olmasından dolayıdır" dedi.
 
 
 
 
 
Baba Barut'un öncülüğü
 
“Temel felsefemiz mutlu misafir eşittir mutlu çalışan üzerine odaklı” diyen Haydar Barut, üç kardeş olarak her zaman kendilerine misyoner ve yenilikçi bir dünya görüşüne sahip olan babaları Ali İhsan Barut'u örnek aldıklarını söyledi.
 
Barut Grubu’nun çalışma anlayışı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Haydar Barut şunları söyledi:
 
1971 yılında sürdürülebilir turizm ve yüksek hizmet anlayışıyla, 'mutlu misafir mutlu çalışan' odaklı, yeniliklere acık ve üncü olma misyonuyla Manavgat - Side'de 36 odalı Cennet Hotel ile yola çıkan Barut ailesi, bugün tüm dünyada tanınan ve tercih edilen bir marka olarak Barut otellerini turizm sektörüne kazandırdı. 
 
47 yıl önce yola çıkıldı
 
Barut otelleri yüzde 92 misafir memnuniyetini yakalamayı başaran otellerdir.
 
Babamız Ali İhsan Barut’un temelini attığı 'Mutlu misafir mutlu çalışan' odaklı, yeniliklere acık ve öncü olma misyonuyla çalışıyoruz.
3 binin üzerinde çalışanımız ile 8.500 yatak kapasiteli 12 otelimizde her yıl 250 bini askın konuğu ağırlıyoruz. 
 
Bugünlere gelmemizde babamızın emeği hiç şüphesiz ki yadsınamaz. Girit'ten Side'ye uzanan bu yolculuk, aslında bundan tam 47 yıl önceye uzanıyor.
 
Yarıatıcı yenilikçi düşünce
 
Babamız Ali İhsan Barut gerçekten de bu anlamda sıradışı diyebileceğimiz bir kişiliğe sahip. 
 
Barut adını bugünlere getirebilmek için çok çalıştı, çok koştu. Ancak bu süreçte emin adımlarla koşarken, her zaman, ne yaparsam daha iyi olur diye gözlemleyerek, vizyonuna artı değer sağlayacak şeylere odaklandı. Çünkü yaratıcı ve yenilikçi düşünme; engellerle karşılaşıldığında bile engellerden fırsat görüp, yeni fırsatlar yaratabilmeyi başarabilmekti. Sevgili babamız Ali İhsan Barut, yıllar önce tam da bunu yapmıştı işte. Dolayısıyla bugün bir başarı sözkonusuysa bu tamamen tohumlarının yıllar önce emin adımlarla atılmış olmasından dolayıdır."
 
Temel felsefie misafir memnuniyeti çalışan mutluluğu 
 
Barut grubunun temel felsefesi mutlu misafir eşittir mutlu çalışan ilkesi üzerine odaklıdır. 
 
Üç kardeş; Haydar, Ahmet ve Levent olarak bizler her zaman kendimize misyoner ve yenilikçi bir dünya görüşüne sahip olan babamız Ali İhsan Barut'u örnek aldık. 
 
Farklılık yaratmak
 
Barut Grubu olarak 3 yıl önce şehir otelciliğine adım attık. Zincirin son halkası Akra ile de turizm sektörüne duygu ve deneyimlere dayanan yeni nesil otelcilik konsepti Urban Social'ı kazandırdık. Alanında başarılı birçok ismi Akra Talks (Akra Sohbetleri) ile Antalyalı misafirleriyle buluşturmaya devam ediyoruz
 
Akra bir tarz oldu
 
Antalyalı misafirlerimizin böylesi sanatsal etkinliklere ilgi göstererek, birbirleriyle etkileşim içerisinde bulunmalarından son derece memnunuz. Akra Talks'un yanı sıra ilkini geçen yıl gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Meze Festivali de yine ilgi çeken organizasyonlarımızdan biri oldu. 
 
Akra Caz Festivali ile Antalya'da bir ilke imza attık.
 
Uluslararası Bisiklet Birliği'nin (UCI)’nin Tour of Antalya yarışmasına sponsorluk yaptık.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )