Tersane İstanbul projesine ortak olan Astaş Holding, Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, Haliç Port'a otel ve rezidans yapmak üzere işbirliğine gittiklerini söyledi...
 
İnşaatçı Astaş Holding  turizmde konaklama alanına yatırımlarına yenilerini ekliyor.
 
Konaklama alanında ilk olarak 2017’de Mandarin Oriental Bodrum hizmete açan Astaş’ın bu yıl Beşiktaş'ta inşaatına başlamayı planladığı iki projesi var. 
 
Bunlardan biri 2,1 milyar TL'lik yatırımla inşa edilecek butik otel.  Otelin 2019 sonuna kadar bitirilip hizmete açılmayı planlanıyor 
Astaş, İstanbul Kuruçeşme'de yapımı süren Mandarin Oriental Bosphorus otelini de gelecek yıl açacak. 
 
 
 
Haftalık Ekonomist Dergisi’nden Sibel Atık’ın haberine göre Astaş Holding, Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı İstanbul'a ikinci bir Mandarin Otel daha yapmayı planlıyor. Aşçı, bunun için yine Etiler'de görüşmelerinin devam ettiğini söylüyor.
 
Konaklama alanına yapacakları yeni yatırımlar ile ilgili olarak da bilgi veren Aşçı şunları söylüyor:
 
Fettah Tamince'nin Haliç'te hayata geçireceği Tersane İstanbul'da da projelerimiz var. Haliç Port olarak ihale edilen ve Tersane İstanbul olarak ismi güncellenen bu projede biz de yer alacağız. Tersane İstanbul'da otel ve rezidansı biz yapacağız, müzecilikte Koç ile ilerleyecekler, eğlence alanlarının yapımı ve işletmesini ise farklı bir marka üstlenecek. Bizim burada öngördüğümüz yatırım bütçesi yaklaşık 1,2 milyar TL. Buraya yeni bir otel markası getireceğiz. Mandarin ayarında bir dünya markasıyla görüşüyoruz. Adını veremem ama görüşmelerini yaptığımız marka Avrupa kökenli olmasına rağmen sahibi Uzakdoğulu. 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )