UNWTO, Vietnam'ı en hızlı büyüyen 10 turistik yer arasında sayarken, Jones Lang LaSalle, ülkenin Ho Chi Minh ve Hanoi şehirlerini otel yatırımı için dünyanın en cazip 26 şehir arasında gösteriyor.
 
Asya kıta olarak dünya turizminde hergün bir adım daha öne çıkarken tek tek ülkeler de bu alandaki gelişmeleri ile dikkat çekiyor.
Bu kapsamda dikkat çeken ülkelerden biri de Vietnam, birkaç yıldan beri hem aldığı ziyaretçi hem bu alanda elde ettiği gelirdeki artışı ile dikkat çekiyor.
 
Geçen yıl, Birleşmiş Milletler Dünya Seyahat Örgütü (UNWTO), Vietnam'ı en hızlı büyüyen 10 turistik yer arasında sıraladı.
 
 
 
 
Konaklama sektörüne yönelik faaliyet gösteren Jones Lang LaSalle de Ho Chi Minh Şehri ve Hanoi'yi dünya çapında otel yatırımı için en cazip 26 şehir arasında gösteriyor.
 
Jones Lang LaSalle, Vietnam’ın turizmde gösterdiği başarının konaklama  sektörüne yansımasını değerlendirirken şunları söylüyor :
Vietnam potansiyel büyüme açısından daha üst sıralarda yer almalıdır. Vietnam, diğer Asya turizm noktaları ile karşılaştırıldığında otel fiyatları hâlâ düşük olduğundan otel işletmecileri ve yatırımcılar için fırsatlar sunuyor.
 
Herkes ülkenin potansiyelini görüyor. Vietnamlı otel ve seyahat endüstrisi başarılı bir 'ekip çalışması yürütüyor. Yerel yönetimler de kolaylıklar gösteriyor. Bu özellikleri ile yükselen ve umut veren Vietnam pazarında herkes olmak istiyor.
 
Vietnam’da dikkat çeken bir nokta da vizyona sahip bir nesilin sektörde yükselmesidir. Bunlar yurtdışında yaşıyor, seyahat ediyor, uluslar arası tur operatörleri ile çalışıyor ve uluslararası gelişmeleri yakından izliyor.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )