Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği'nin (TOKKDER) Başkanı İnan Ekici, rent a car firmalarının yılda 150 bin otomobil satın aldığını, şirketlerin araç alma yerine kiralamayı tercih ettiğini söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kısa adı TOKKDER olan Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği rent a car pazarının büyüdüğünü belirterek pazarın 30 milyarlık hacme ulaştığını açıkladı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Derneğin düzenlediği  “Araç Kiralama Sektör Buluşmaları - Banka Paneli”nde konuşan TOKKDER Başkanı İnan Ekici, operasyonel kiralama sektörünün aktif büyüklüğünün 30 milyar TL’ye ulaştığını söyledi.
 
Son yıllarda KOBİ’lerin kiralama sektörüne olan ilgisinin artığını söyleyen Ekici, “Operasyonel kiralama alanında faaliyet gösteren firmalarımız Türkiye’de yılda ortalama 150 bin adet civarında araç alımı yapıyor. Dolayısıyla sektörümüzün otomotiv sektörü için ana itici bir güç olduğunu söyleyebiliriz” dedi,
 
Her ölçekte işletme, faaliyeti için gerekli olan araçları satın almak yerine artık kiralamayı tercih ettiğini, bu sayede öz kaynaklarını ana işini geliştirmek için kullanabildiğini belirten Ekici, Türkiye’nin değişik bölgelerinden 129 araç kiralama firmasının TOKKDER üye olduğunu, sektörün şu anda 365 bin adet civarında aracı yönettiğini söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )