Suudi Arabistan Flynas Havayolları'nın Riyad - Trabzon direkt seferleri yıl boyunca haftada iki gün yapılacak.

 
Riyad-Trabzon arası direkt uçuş başladı.Seferlerin başlaması dolayısıyla kente gelen Suudi Arabistan Flynas Havayolları Direktörü Cem Tanyeri ve beraberindeki heyet, Trabzon Valisi Yücel Yavuz'u ziyaret etti.  Vali Yavuz, Flynas Havayolları'nın Trabzon'a direkt seferlerini başlatmasının turizm sezonu için önemli olduğunu söyledi.
 
Arabistan Flynas Havayolları Direktörü Cem Tanyeri, Riyad Trabzon direkt uçuşların haftada iki gün, yıl boyunca devam edeceğini söyledi.
 
 

 
Trabzon'a körfez ülkelerinden günde 7 uçak iniyor
 
Bu arada Arap ülkelerinin Karadeniz bölgesine artan ilgisi direkt uçak seferlerinin artmasını sağladı.
 
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkan Suat Hacısalihoğlu, "Arap turizmi Trabzon ekonomisine büyük değer katıyor. Şehre bir günde Körfez ülkelerinden gelen 7 uçak iniyor” dedi.
 
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, turizm sektörünün Trabzon, bölge ve ülke ekonomisi için büyük bir önem kazandığını belirterek " Trabzon için Arap turizmi şehir ekonomisine büyük değer katıyor. Bizlere düşen turizm sektörünün önünü açmak, katkı vermek ve gerekli sorunları çözmektir. Şehrimizin şu andaki gündemi turizmdir "dedi.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )