Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Okluk Koyu'na inşa ettirdiği yazlık sarayı için binlerce ağaç kesiliyor. Saray için 50 bin ağacın kesildiği belirtiliyor
 
Özal’ın cumhurbaşkanlığı döneminde 1991’de yaptırdığı konut yıktırılıp dev bir yazlık kompleksine dönüştürülüyor.
 
Odatv’den Yusuf Yavuz’un haberine göre Erdoğan’ın sarayına karadan gelebileceği dev yolları açmak için binlerce ağaç daha kesilmiş, ormanın ortasına metrelerce genişlikteki otoban milyonlarca lira harcanarak yapılmıştı. Oysa, tıpkı eski yazlık ev gibi, ormanın içinden geçen ve köylülerin de kullandığı mütevazi yolu kullanabilirdi. Bunun yerine ağaçlar kesilerek yeni bir yol inşa edildi.
 
 
 

Koya ulaşmak için Marmaris Yeşilbelde Mahallesi ile Okluk Koyu arasında yapımı süren 16 kilometrelik otoyol için binlerce ağacın kesilmesinin gündeme gelmesiyle tepki çeken yazlık saray inşaatının bulunduğu kıyılar şimdi de ürkütücü bir kirlilikle karşı karşıya. Kavun büyüklüğündeki sarımsı köpükler koyun her yerini kaplarken oluşan kirlilik endişe yarattı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ortada dolaşan sayısız hafriyat kamyonları, iş makinaları önce ağaçları yok etmiş, ardından yolu yapmış.
 
Birbirinden farklı müteahhitler, bayramın sonuna kadar yolu bitirmek için el birliği yapmışlar.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yazlık sarayda üç köşk, yüzme havuzları, çalışanlar için 100 odalı bir başka bina, denizi doldurarak yapılan dev plajlar, koca tekneler için iki ayrı iskele bulunuyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )